Linux + stary sprzet + karta bezprzewodowa

Witam wszystkich mam pytanko :wink:

Dostałem niedawno komputer który ma powędrowac do mojego warsztatu jest to P2 350 Mhz chyba 64 Ram 9Gb dysk i karta graf jakas pod PCI.

Jaką doradzacie dystrybucje Linuxa która jednak musi spełnic pewne wymogi (dla tego pisze ten tema a nie czytam tego przyklejonego :wink: )

Linux musi obsługiwac karty bezprzewodowe sieciowe tak żebym mogł podac na niego internet z bezprzewodowego routera neostrady,

i zeby konfiguracja nie byłz zbyt ciezka gdyż to mój 1linux bedzie

dodatkowo sprzet (komputer) jest to IBM o którym nie mma bladego pojecia i żeby nie było problemu ze sterownikami bo słyszałem ze IBM ma wlasne sterowniki pod windowsa i z innymi nie wchodzi prawda to ? pod linuxem tez tak jest ? :wink:

Dzieki wielkie za odp. Jak sie da to dajcie linki do downloadu :wink:

Mogę polecić Xubuntu - jest to wersja z mało wymagającym interfejsem graficznym i na pewno obsługuje większość bezprzewodowych kart sieciowych - zazwyczaj trzeba je tylko załączyć po instalacji.

Xubuntu_6.10

co załączyc ? te karty ? czyli na czas instalacji systemu mam odłączyc tą karte ?

z karatmi wifi w linie sa i beda problemy. wiem to

To wszystko zależy od wersji kernela na jakim stoi system. Sprawdź sobie w dokumentacji tego kernala którego masz w danej dystrybucji czy obsługuje, akurat ten rodzaj sprzętu. Ogólnie to wydaje mi się że 2.6.18 powinien sobie poradzić

Nie! Chodzi o to, że system zainstaluje kartę, ale trzeba potem wejść w ustawienia sieci i uaktywnić połączenie.

Owszem - czasem są problemy, ale dla chcącego nic trudnego - w Ubuntu raczej problemów nie powinno być - sam mam kartę wifi i działa bez problemu.

a mam pytanie czy ten Ubuntu to jest tylko w wersji live CD ?? bo ściagnełem go z linku powyzej nagrałem na plyte i odpalam a on tylko z cd pracuje nie ma opcji zainstalowania :frowning: co robic moze jeszcze jakis link ?

Chce systemu na stałe zainstalowanego w komputerze zebym miał CD wolne :wink:

Dziwne że nie masz na pulpicie ikonki Install. Ciekawe gdzie znalazłeś taką wybrakowaną wersję Ubuntu.

Tutaj masz pod nos. Kubuntu, Ubuntu, Xubuntu. Jak już dostrzeżesz Xubuntu(link) to wejdź i ściągnij to pod “Alternate install CD”. To powinno wystarczyć.