LINUX UBUNTU 32 bit czy 64

Nie nie uraziles mnie.

Z polecaniem Ubuntu przeze mnie chodzi o to ze jest to dobre distro i im bedzie bardziej popularne tym ma szanse stac sie lepsze.

Zadne inne distro teraz nie ma szans zdobyc takiej popularnosci jak ubuntu i mysle ze warto by bylo aby zdobylo ja jeszcze wieksza;) BO moze wtedy cos by sie ruszylo w swiecie linuxa jesli chodzi o producentow sprzetu itd.

A tu zonk bo wersja 7.04 jest nawet łatwiejsza od mandrivy…przykład? Klikana instalacja wszystkich potrzebnych kodeków :slight_smile:

Takich bajerów to nawet w mandrivie niema. Wiem że mandriva na czysto odpali mp3 ale z filmami juz ma problemy :slight_smile:

Na mojej mandrivie wszystkie filmy chodzą, a instalacja dodatkowych kodeków to tylko 2 kliknięcia w RPM :slight_smile:

Dodatkowym atutem Mandrivy jest to, że jest całkowicie spolszczona , ubuntu niestety nie, a początkujący użytkownicy zwłaszcza windowsa przyzwyczajeni są do języka polskiego, poza tym nie każdy zna angielski, a nawet podstawy angielskiego.

“Bajery” może i kosztują, ale konfiguracja Mandrivy jest najłatwiejsza, ponieważ można zrobić wszystko zarowno graficznie jak i w konsoli, natomiast ubuntu przyjmuje najczęściej konfigurację tylko przez konsolę, n. u mnie neta graficznie nie skonfiguruję dopiero konfiguracja komendami działa :slight_smile:

Pozdrawiam!

roobal

Wiesz dlaczegu Ubuntu nie jest odrazu po Polsku?

Bo w przeciwieńswie do mandrivy jest na jednym CD.

A zainstalowanie polkich slownikow, dodatkow itd. to jest

sudo apt-get install language-pack-base-pl (czy jakos tak)

A zebys nie mowil ze to konsola to:

synaptic (po polsku) - Szukaj -> language-pack -> instaluj

Ps. Masa programow w Ubuntu i tak jest odrazu po polsku.

Zreszta jak ktos nie zna chocby podstaw angielskiego (rozumienie polecen ‘komputerowych’) to nie ma czego szukac w linuxie. Taka jest prawda.

Dla mnie konsola nie jest straszna, nawet zacząłem więcej korzystać z konsoli niż graficznych kreatorów, ale dla innych konsola to czarna magia :slight_smile:

Mandriva 2007 One Live CD również jest na jednej CD i jest całkowicie spolszczona :x

Taka jest prawda, że w Polsce jest bardzo wielu ludzi, którzy nie znają nawet podstaw angielskiego, bo np. całe życie uczyli się niemieckiego, niektórzy to nawet polskiego dobrze nie znają, no ale to prawda, że podstawy angielskiiego do obsługi linuksa są potrzebne, z tym się zgodzę :slight_smile:

Tak w ogóle to niech najlepiej kolega potestuje sobie jedną i drugą dystrybucję i sam zdecyduje, która mu bardziej odpowiada, to jest najlepsze rozwiązanie !!

Pozdrawiam!

Ojejejej … Dzięki za tyle info . Jak narazie do soboty/niedzieli zostane przy viście . No i później zdecyduje jaką wersje linuxa zainstalować . Przeanalizuje wasze ogromniaste teksty. :slight_smile:

Dzięki za info

pozdro

roobal to że nie mogłeś swojego neta przez grafike skonfigurować nie znaczy że się nieda. Mandriva wcale nie jest łatwiejsza od innych dystrybucji user-frendly poziom jest wyrównany…a co do angielskiej wersji ubuntu ja przy instalacji zaznaczylem wszedzie jezyk pl i mam system w 100% pl. Nie dostrzegłem miejsca w ubuntu które by nie było spolonizowane. A jak ktoś niema neta by ściągnąć polskie paczki to może skorzystać z ubuntu przerobionego przez polski team ubuntu i po kłopocie.

Mandrke kiedyś był najłatwiejszy bo jako jeden z pierwszych jak nie pierwszy miał domyślnie kde ale te czasy dawno mineły…

Ja zaczynałem od fedory core 5 i powiem, że ubuntu bardziej nadaje się na linuxa dla początkujących. Ja dalej używam ubuntu 32 bit i jestem bardzo zadowolony. Banalna instalacja potrzebnych programów, w sumie brak problemów ze sterownikami do karty graficznej, na upartego można używać graficznych narzędzi do instalacji ale konsola jest wygodniejsza. No i działa szybciej od fedory ;]

jak dla mnie ubuntu to najlepszy wybór na pierwszego linuxa

Panowie pozwolicie ze sie podczepie do tematu bo mam taka sprawe:

Mam na lapiku zainstalowana wersje 32 bitowa a dzis przyslali mi wersje 64 bitowa. Moje pytanie brzmi, czy da sie nadpisac wersje 32 wersja 64 tak aby nic nie stracic z ustawien i tego typu rzeczy?? Jesli sie da to jak to zrobic? pozdrawaim

Najlepiej jak byś mial /home na oddzielnej partycji.

Wlasnie nie mam…

nie mniej da rade?