Linux Ubuntu 8.04 Sterowniki karty graficznej NVIDIA

Witam.

Jestem początkującym użytkownikiem linuxa. Chciałbym zainstalować sterowniki do karty graficznej lecz nie wiem jak to zrobić. Chciałbym uniknąć konsoli jak najwięcej ponieważ nie radzę sobie z komendami. Moja obecna rozdziałka to 640x480 :frowning:

Moja karta graficzna to Geforce 7300GS , OS : UBUNTU 8.04 .

Bardzo proszę o szybką odpowiedź. Pozdrawiam Serdecznie.

Proszę: http://www.nvidia.pl/object/linux_displ … 12_pl.html

Masz linuxa ??

Chyba raczej nie bo tego już próbowałem i nic !

Nie mam.

To niewiem. Na Linuxach nie znam się bo nawet jeszcze nigdy go nie instalowałem :stuck_out_tongue: .

To po co się udzielasz ?? Posty nabijasz ??

Wujek 141 jak ci coś nie pasuje to nie pisz… bo sam nabijasz posty, jeśli się instaluje linuxa to pierw trzeba się o nim coś dowiedzieć czysta komercja.

Zainstalowałem go sobie żeby właśnie się coś o nim dowiedzieć. Ale widzę że tutaj pomocy nie znajde.

Ubuntu samo ściąga i instaluje stery dla nvidii - instalacja niewolnych sterowników (“restricted extras”):

prawoklik myszy na pulpicie -> “Zmień tło pulpitu” -> zakładka “wizualne” -> zanzacz “Dodatkowe:…” lub “Własne:…”. Jako, że brakuje Ci sterów grafiki do tego pojawi sie komunikat o tym i zapytanie czy chcesz zainstalować niewolne sterowniki itd… Oczywiście wybierasz “tak” dalej system poprowadzi Cie juz za rękę. Po wszystkim restart.

No ok . To już zrobione. Tylko przed tym “zabiegiem” miałem rozdziałke 800x600 a teraz się zmniejszyła. Do dobrej jakości musze mieć rodziałke 1440x900. pomocy :confused:

jest osobny dział o linuxach… Napisz tam