Linux Ubuntu 9.10 czy Vista


(mateusz8466) #1

Hej :slight_smile:

Mam Vistę :slight_smile: I zastanawiam się, czy może zainstalować Ubuntu 9.10 ? A może jakąś inną dystrybujcę Linuksa ? :slight_smile:

Windows 7 miałem i żadna rewelacja, więc pomyślałem o Linuksie :slight_smile:

Pozdrawiam


(Don Elte) #2

Jeśli nie jesteś fanem gier i nie grasz to pewnie! Linux to idealny system dla takich osób.

No ale chyba, że chcesz grać w gry to zainstaluj Viste do gier, a obok Visty Linuksa dla spraw codziennych.

Ubuntu to bardzo dobry wybór na początek. Bardzo dobre wsparcie na forum.ubuntu.pl.

Ewentualnie Mandriva jest też bardzo dobra na początek.


(system) #3

Linuks - wtedy gdy nie grasz i nie potrzebujesz żadnych programów "for Windows" jest dużo zamienników które powinny wystarczyć użytkownikowi do codziennej pracy typu przeglądanie sieci, pisanie dokumentów, czy chociażby komunikator (gg, tlen czy inne protokoły są obsługiwane).

Sam siedzę na Ubuntu, najpierw na 9.04, teraz na 9.10, miałem już wgląd wcześniej na ubuntu 6.04 (czy coś takiego) ale dopiero teraz mi w całości przypasowało (głównie przez komunikator tlen na Linuksa). Vista... radze zainstalować "jakby co":stuck_out_tongue_winking_eye:

Jeżeli chodzi o dystrybucje to polecam rozglądnąć się na Jaki linux. Większość dystrybucji bardzo dobrze opisana. Posiada również Quiz, który nie jest wprawdzie prorokiem, ale może pomóc wskazać ewentualne dystrybucje godne uwagi.

Powodzenia:)


(Cekol1) #4

ja mam i 7-ke i linuksa i szczerze to od czsu zainstalowania linuksa więcej czasu na nim spędzam , jakoś tak lepiej"przyjemniej " się na nim pracuje oczywiście 7-ce też nie mozna nic zażucić wg. mnie to wkońcu porządniejszy windows :slight_smile: oczywiscie początki z linuksem mogą byc trochę problematyczne no bo wiadomo trzeba się przyzwyczaic do tego i tamtego i nauczyć paru kmend zeby co kolwiek na nim zdziałać ale na tę chwilę w internecie jest mnówstwo poradnikow i tym bym się nie matwił :wink: no i nowe linuksy coraz bardziej stają się corazx bardziej klikane tzn. można wiele zeczy zdziałać za pomoca kliknięcia myszki a nie przez terminal