Linux Ubuntu czy OpenSuse?

Mi Ubuntu jakoś nieprzypadł do gustu testowałem z Live cd wersje 10.2 i jakoś niezabardzo mi się podoba poprostu taki sobie więc chyba ściągne PcLinuxOs 2007 i mam jeszcze pytanie do tej dystrybucji:

Kiedy będzie wydana wersja 2008,w przyszłości wydawane będą wersje spolszczone czy tylko po angielsku jakie ma wymagania jest stabilny?:

Mój Komp:AMD Duron 1.2 GHZ Pamięć 256MB Karta Graficzna GeforceMX400 64 Mb

I ogólnie łątwy w obsłudze czy trzeba mieć troche wiedzy o tym systemie???

Złączono Posta : 29.09.2007 (Sob) 0:17

to prawda:

System na LiveCD jest w całości po angielsku, ale w planach jest wydanie DVD ze wsparciem dla wielu języków.

Złączono Posta : 29.09.2007 (Sob) 0:19

Jeśli jest tak dobry to ściągne go i zainstaluje :slight_smile:

Wystarczy 15 Gb miejsca???

tak

Nie ma takiej wersji Ubuntu :o

Do twojego kompa to tylko Xubuntu (z XFCE) bo inne dytrybucje mogą zamulać…

70.5 sorki a Fedora jest warta ściągnięcia i przetestowania???

7.05

Dla początkującego jednak bardziej polecam openSUSE… naprawdę zachwyciło mnie łatwością.

już prawie ściągnełem PcLinuxOS 2007 i przetestuje :slight_smile:

Kolejne pytania z serii “Jaki Linux” proszę zadawać w specjalnie do tego celu stworzonym wątku. Jeżeli będziecie ciągnąć ten temat w takiej formie jak do tej pory (czyli co lepsze), będę zmuszony go zamknąć.

już przetestowałem PCLinuxaOS 2007 i go zainstaluje wpadł mi w oko :slight_smile:

stanowczo odradzam odinstalowania windy może cie spotkać taki problem że po zainstalowaniau linuxa odpali ci się tylko w trybie tekstowym ( ja tak miałem) wtedy będziesz musiał skonfigurować kartę grafiki, co do linuxa to polecam ubuntu na gnomie jest super. Jeszcze jedna sugestia kup oddzielny dysk na linuxa dopuki nie poznasz systemu

t a jasne debiana polecacie komuś kto nie miał do czynienia z linuxem

-ciekawe jak sobie poradzi z flash’em ,java i innymi podstawowymi programami ( i jeszcze niech Win’a wyrzuci ) na 99% zrezygnuje z linuxa!!

instaluj Kubuntu jest szansa że zostaniesz przy nim wg. mnie jest najlepszy!!

a przetestowałem 10 linuxów i wiem co mówie . debiana,slackware,kateOs sobie daruj. Spróbuj Kubuntu,Mandrivy.openSUSE

Już wybrałem PcLinuxOS 2007 i jeste, bardzo mile zaskoczony przesiadka z windy do tej dystrybucji jest tak łatwa i przyjemno ma wszystko co powinna mieć dystrybycja dla pocztątkujących 2GB skompresowanego oprogramowania w tym do filmów każdy film można odtworzyć tzn format muzyke do tego jest amarok openoffice,mozille firefox jave wgraną efekty 3D Beryl jest wydajna narazie testuje z płytki bo żle zagrałem Gparted ajak zgram to zrobie partycje i zainstaluje i na moim sprzęcie chodzi bez przycnki jest stabilna net chodzi jak w windzie gry są niepotrzebne bo mam ps2 slim i tylko czekać na wersje 2008:)

Złączono Posta : 30.09.2007 (Nie) 18:04

a i jeszcze do torrentów Ktorrent można też zainstalować LimeWire

Informacje o tej dystrybucji według mnie najlepszej na tej stronce:

http://www.pclinuxos.com/

Złączono Posta : 01.10.2007 (Pon) 21:32

elo jeszcze mam 2 pytanie na system wystarczy 8GB żeby w pełni wykorzystać system żeby chodził sprawnie i stabilnie??? jest jakiś program do czyszczenia dysku typu Odkurzacz Profesional napisałem do franmo i odpowiedzili mi,że można odkurzacz odpalić przez wine ale najprawdopodobniej niebędzie wykorzystywał w pełni tego programu jest jakiś program do czyszczenia rejestru jest wogle rejestr w linuxie??? i czy są 2 jeszcze programy do blokowania wyskakujących okienek w Mozilli??? i program do pokazania wykorzystania Procesora i pamięci ram najlepiej żeby był na pulpicie tzn pokazany przezroczysty jak w Viście

Linux nie ma rejestru;) ale można nieco podoczyszczać system- na http://www.jakilinux.org jest opis usuwania zbędnych rzeczy w Ubuntu.

Inna sprawa: od blisko tygodnia testuję Linux Mint 3.1. I powiem tak- obok PCLinuxOS oraz SimplyMEPIS to najbardziej przyjazny Linux na początek dla dotychczasowego użytkownika Windows. Oparty na Ubuntu 7.04, odpalany z LiveCD z możliwością instalacji na HD. Gdy wybierzesz język polski podczas instalacji, masz w 98% spolonizowany system przy starcie. Do tego kilka unikatowych narzędzi, choćby mintInstall czy mintAsystent. Już po pierwszym zalogowaniu do systemu obsługa mp3 i filmów w wielu formatach, w tym w RMVB. Świetny Panel Kontrolny- bardzo przejrzysty dostęp do większości opcji personalizacyjnych. Moim zdaniem prostszy i nie mniej funkcjonalny niż wymienione wyżej 2 systemy. Do tego znajdziesz przewodnik Ubuntu 7.04 na Wiki w języku polskim prawie całkowicie kompatybilny z Celeną (nazwa tego wydania Minta). Podobnie można szukać odpowiedzi na obszernym forum Ubuntu. W repozytoriach ponad 20000 pakietów. W zakładkach Firefoxa odnośnik do podstrony Minta, na której wiele przydatnych aplikacji jest dobrze opisanych i które można bezpośrednio instalować ze strony www;)!

Moim zdaniem nawet dość zaawansowany znawca Linuxów niekoniecznie wzgardzi funkcjonalnością i prostotą tej dystrybucji.