Linux Ubuntu i nie bootowalna płyta CD

Ściągnąłem Lunuxa Ubuntu 7.10 ale okazało się że płyta nie jest bootowalna. Jak mam zrobić żeby był boot?

Nagrać na płytę CD obraz iso za pomocą Nero lub podobnym.

W BIOSie ustawić butowanie na CD

Ale nie o to chodzi.

Na płycie nie ma bootowania a ja chce wiedzieć jak zrobić żeby było.

Z kąd ściągałeś tego Ubuntu?

Nie pamiętam a co?

aa…

http://www.ubuntu.com/GetUbuntu/download

tU!

Co rozumiesz przez ‘bootowanie’? Bo po ustawieniu odpowiedniej opcji w BIOS-ie pływa powinna się zabootować.

Ja wiem jak to w biosie ustawić. Tylko że mi chodzi o to że ta płyta to jest jak normalna płyta z np. grą której się nie da bootować.

Jakim programem nagrywałeś obraz?

nero

mi sie wydaje ze na płycie powinien byc plik boot a go nie ma

sprawdziłeś sumę MD5??? napewno ściągnełeś cały obraz.ustawiłeś botowanie na CD w Biosie i nagrałeś jako obraz płyty z szybkości x8???

Ale zaraz… Ja ściągnąłem to nie miałem obrazu płyty tylko folder tak jak by to była płyta i to nagrałem na cd

obraz jest skomprezowany w archiwum Zip :slight_smile:

ściągnij stąd:

ftp://ftp.man.szczecin.pl/pub/Linux/ubu … p-i386.iso

Mam problem. Mianowicie jak próboje instalować w Innotek VirtualBox to przez długi okres czasu jest logo ubuntu oraz ładowanie, potem pojawia się czarny ekran. Co mam robić?

Ja uruchamiałem bardzo dużo dystrybucji linuxa w “wirtualkach”, akurat ubuntu całkiem dobrze sobie radzi. Najprościej uruchom w safe mode (trybie bezpiecznym), albo zmień wirtualkę np. na Virtual PC albo VMWare.

Powinno działać żizel :slight_smile:

K/lMIL , nie pisz posta pod postem. Przeczytaj zasady pisani ana forum. Następnym razem wyciągnę konsekwencje.

W Virtual PC zawsze jak włącze instalacje to sie pojawia czarny ekran. Co jest!?