Linux

(Daniel92xy) #1

jak zainstalowac programy typu winamp nero itp z dysku w mandriva linux 2009. lub jesli istnieje program do wgrywania programow to dzie go mozna znalezc ??

(Kaka') #2

ziomsss92 ,

Rejestrując się na niniejszym forum zobowiązałeś się przestrzegać jego regulaminu. Niestety, w tym momencie łamiesz go nie tytułując poprawnie tematu oraz nie używając polskich znaczków (ę, ą, ś, ż, ź, ć, ń, ł, ó). Proszę więc zapoznać się w pierwszej kolejności z całym regulaminem forum, a następnie używając przycisku zmien.gif

W przypadku zignorowania prośby temat poleci do śmietnika oraz mogą zostać wyciągnięte konsekwencje w postaci ostrzeżenia.

(nintyfan) #3

Chcesz zainstalować program z dysku z Mandrivą?

Nero ma natywną wersję na Linuksa. Jest prawdopodobnie bezpłatna. Jedynym mankamentem jest to, że wersja na Linuksa służy jedynie do... nagrywania płyt!

Zamiast Winampa, polecam XMMS. Program obsługuje też podobno skórki Winamp-a.

Jeżeli jednak chcesz zainstalować podane programy, to użyj WINE. Wine jest oczywiście darmowy. Nie gwarantuje jednak możliwości poprawnego działania każdej odpalonej z jego pomocą aplikacji.

Do instalacji aplikacji najlepiej posłużyć się oprogramowaniem dołączonym z dystrybucją. Na dolnym pasku powinieneś mieć taką ikonkę, która prowadzi Cię do panelu sterowania. Po najechaniu na nią kursorem, powinieneś zauważyć napis drakconf. Uruchamiasz ten program, podajesz hasło administratora, wchodzisz do repozytorium, by Mandriva automatycznie je uaktualniła/pododawała do systemu. Następnie przechodzisz wstecz i wchodzisz do zarządzaniem oprogramowaniem(lub coś podobnego).

(roobal) #4

Nero jest oprogramowaniem komercyjnym i na pewno nie jest darmowy, chyba coś koło $10 kosztuje.

Jeden z moich ulubionych odtwarzaczy, ale trzeba wspomnieć o tym, że projekt już umarł wiele lat temu i nie jest już rozwijany a szkoda, bo to jak dla mnie jeden z lepszych prostych odtwarzaczy.

Ogólnie oprogramowanie w wielu dystrybucjach instalujesz z repozytoriów. Więc nie musisz ich specjalnie szukać po necie.

Pozdrawiam!

(Hudys1) #5

Audacious jest do Winampa bardzo podobny :slight_smile:

(Rompiotr) #6

To mam dobrą wiadomość. Ukazała się nowa wersja. Zajrzyj -------> http://blog.brodowski.net.pl/2007/11/18 ... wrot-xmms/

Oczywiście jest też mnóstwo innych programów do słuchania muzyki. Tak samo jak do wypalania. Nero akurat nie należy do moich ulubionych. Polecam K3b

(łysy01) #7

Tutaj masz wszystkie linuksowe odpowiedniki, w tym multimedialne, programów windowsa. http://www.wykop.pl/ramka/26213/687-odp ... la-linuksa

(roobal) #8

Szczerze, liczyłem na to, że kiedyś ktoś znowu zacznie rozwijać Xmms i cały czas czekałem.

Pozdrawiam!