LinuxLive USB Creator (LiLi) zepsuł mi pendrive'a


(macciekk) #1

Próbowałem nagrać sobie bootowalnego gparteda. Niby wszystko dobrze poszło, z tym że po zakończeniu instalacji i próbie bootowania okazało się, że nic z tego. Teraz mam tak:

Sprawdzałem go na innym komputerze. OpenSUSE i gparted go nie widzą. Na Windowsie XP to samo co w 7.

Da się z nim coś jeszcze zrobić?


(dzikiwiepsz) #2

Jak żaden system go nie widzi lub nie da się go sformatować to może być uszkodzony a jeśli tak jest to nic z nim nie zrobisz.


(Baracade) #3

Użyj programu Minitool Partition Wizard. Podłącz pendrive’a, odpal wspomniany program. Zobacz czy pendrive jest tam widoczny. Jeśli tak to usuńjego partycje, tzn. kliknij na niego prawym, wybierz Delete Partition. Następnie na wolnej przestrzeni, kóra została kliknij prawym i wybierz Create Partition. Partycja ma być Fat32 i zajmować całą przestrzeń pendrive’a. Zatwierdź klikając u góry Apply.


(jas_fasola) #4

Nie popsuł a co najwyżej namieszał. Skorzystaj z tego narzędzia: HP USB Disk Storage Format Tool 2.2.3 http://www.dobreprogramy.pl/HP-USB-Disk … 27581.html i więcej z LinuxLive USB Creator nie korzystaj bo to badziewie. Jak już to to: Universal USB Installer http://www.dobreprogramy.pl/Universal-U … 38786.html jest o 1000% lepsze. Zrobisz i gparteda i partition magica. I dużo innych dystrybucji, antywirusów czy nawet Windowsa. Jest pewny bo robiłem nie raz wszystko co wymieniłem. Nawet dystrybucję która jeszcze nie była nawet wymieniona.


(macciekk) #5

Minitool Partition Wizard nie widzi pendrive’a.

HP USB Disk Storage Format Tool widzi go, ale przy próbie formatowania wyskakuje błąd, że “There’s no media in specified device.”.