Lista folderow

mam ponad 300 folderow i chcialbym wydrukowac ich nazwy

Jak stworzyc taka liste w XP ? :oops:

i jak zrobic liste moich mp3 ?

mam tego troche :stuck_out_tongue:

Jest na to prosty sposób. Otworzyć w Winampie wszystkie MP3, później przycisk MISC > SORT LIST > Wg tytułów. I jeszcze raz MISC > MISC OPTS > Utwórz playlistę w HTML (Ctrl+Alt+G).

Zainstalowalem Winamp i zrobilem liste :smiley:

Dzieki Ramzes

teraz te foldery… :cry:

Zrobisz to w Total Commanderze

Definiujesz na belce przycisk z komendą:

:arrow: cm_CopyNamesToClip

Teraz po zaznaczeniu * plików w danym katalogu i wciśnięciu w/w przycisku

skopiujesz całą zaznaczoną zawartość do schowka ,

a potem używając dowolnego edytora tekstów choćby Notatnika

dajesz komendę Wklej i zapisujesz tak otrzymany plik w formie tekstowej

Dzieki Strumienianin

to funkcjonuje tez z plikami mp3

pozdrawiam. :smiley:

W linii poleceń wydajesz komendę dir /on /b > spis.txt. Tworzony jest plik o nazwie spis.txt zawierający spis katalogów i plików.

Pozdrawiam

darek_jar skąd mozna wziąc te komendy??

Uruchom --> cmd

W otwartym oknie wpisujesz to polecenie:

W Total Commanderze jest to dużo łatwiejsze, ale to też działa :slight_smile:

Ja pamiętam je jeszcze z czasów, kiedy używałem DOSa :smiley: Warto również wydać w linii komend polecenie help i np. help dir.

W codziennej pracy również używam Total Commandera (najlepszego menedżera plików), ale do robienia spisów wykorzystuję komendę linii poleceń.

Ja też uzywam Toalcomandera bo to najlepszy menezer jak mówisz, ale chce sie własnie pouczyć różnych komend, i niewiem czy kupić ksiażke jakaś, wogóle gdzie mozna sie tego nauczyć. Ale dzieki bo kiedys robiłem spis filmów to chyba z tydzień a tu zrobiłem w ciagu 15 sekund:):).

Komend linii poleceń (cmd) nie ma aż tak dużo, żeby konieczny był zakup książki. Tak, jak już napisałem, możesz wydać polecenie help, które wyświetli wszystkie dostępne komendy, a później help [komenda], co spowoduje wyświetlenie opisu z uwzględnieniem parametrów.

Możesz też poczytać tutaj:

:arrow: http://www.republika.pl/elektronikjk/g5.html