Lista kanałów Astra

Witam.

Założyłem sobie satelitę, tak jak o tym była mowa w tym wątku

niemiecka-telewizja-polsce-t360909.html

teraz mam pytanie. Jak ktoś z was ma taką satelitę na Astrę i HotBirda to ile Was znajduje kanałów?

oczywiście szukałem tego na internecie, ale po prostu te tabelki są dla mnie nie czytelne :slight_smile:

Myślałem, że to będzie wyglądało tak, że jest jakaś lista kanałów, np. na Astrze i po wyszukaniu kanałów z tej satelity będę miał jakiś “teleprogram” jaki kanał pod jakim numerkiem jest

mógłby mi ktoś pomóc, wyjaśnić jakie pomocne info znajdę, np. na tej stronie?

http://pl.kingofsat.net/pos-19.2E.php

dziękuję

http://www.lyngsat.com/astra19.html

http://www.lyngsat.com/hotbird.html

jeżeli na tych listach, które mi podałeś @hevet, znajdę interesujący mnie kanał to jakie informacje mam wyciągnąć z tej tabeli, żeby znaleźć dany kanał samemu?

mógłbyś jakiś przykład przedstawić?

Zależy jaki masz tuner.

Ale trzeba wprowadzić częstotliwość i polaryzację transpondera (pierwsza kolumna od lewej) i powinny wyszukać się wszystkie programy z danego transpondera.

Musisz wpisać częstotliwość(freguency), polaryzację(pozioma-H lub pionowa-V) a FEC ustaw na AUTO. Zwróć również uwagę czy kanał który będzie cię interesował nie jest kodowany(rubryka>system encryption). A najlepiej jak będziesz zaczynał przeszukiwanie satelity(sczytywanie kanałów) wybierz opcję wyszukiwania kanałów FTA(Free To Air). Jeżeli nie znasz jeszcze dobrze tematu ten sposób sczytywania pozwoli ci na uniknięcie zrobienia “śmietnika” na liście kanałów. Później dopiero studiuj, n.p. na Lyngsacie które jeszcze kanały cię interesują a brakuje ich na twojej liście i dopisz(sczytaj) je manualnie po wpisaniu z rubryki ich parametrów. Jest jeszcze parametr S R(Symbol Rate) ale tu nie będzie kłopotu. Obecnie Astra stosuje 27500 albo 22000 , wpiszesz tak jak znajdziesz w rubryce. Powodzenia. Pozdrawiam.

właśnie teraz rano dałem sobie wyszukiwanie kanałów i z Hotbirda znalazło ich sporo, bo ponad 500, a z Astry praktycznie jest wszystko BRAK.

Co jest? Wczoraj wieczorem z Astry było wszystko dobrze.

Siła i jakość sygnału są na poziomie 90/77 %

Tuner to Ferguson Ariva 100

z Astry mam teraz tylko 15 kanałów… żaden z nich nie jest po niemiecku, jakieś śmieci tylko.

Czy antena do poprawy? Wczoraj wieczorem było jeszcze ok.

Wczoraj było wszystko zakładane.

Upewnij się czy prawidłowo masz założony konwerter(nie napisałeś czy używasz Monoblock). W Polsce jako centralny dajesz konwerter na HotBirda a na Astrę zezujący, chodzi o siłę sygnału. W Menu terminala prawidłowo musisz przypisać (konfigurując przełącznik DiSEgC) odpowiedni konwerter dla danego satelity. Jeżeli satelity do przeszukania wybierasz z listy terminala to nie pomyl się bo na 23.5*E jest również Astra. Ty musisz wybrać HotBird 13*E i Astra19.2*E.

Już wszystko jest OK.

Ja sam tego nie zakładałem, tylko monter był i on to zakładał wszystko.

Dzwoniłem do niego i przyczyną tego było złe ustawienie opcji DiSEgC.

Dzięki Wam

Pozdrawiam