Listwa antyprzepięciowa

jaką listwe najlepiej kupić żeby zabezpieczyć komputer.

jakie cechy powinna posiadać.

kilka razy jak grałem na kompie i zabrali prąd i ponownie włączyli to po jakimś czasie zauważyłem wycieki

z kondensatorów na płycie głównej. na 4 wyciek elektrolit. nie wiem czy to od tego. mam listwe ale może ta nie dała rady i się to odbiło negatywnie na komputer.

Kupuje nowy komputer i wole takich rzeczy unikać

Nie znam się na markach listw, ale trzeba uważać na tanie bo często jest to tylko zwykły przedłużacz i rozdzielacz z włącznikiem. Pamiętaj też, że oprócz listwy ważny jest również dobry markowy zasilacz z zabezpieczeniami.

od tego kondensaroty nie siadają.

mam kompy na ups-ie i też kondensatory mi padły.

Ale fakt, kup dobrą listwę np. http://www.conrad.pl/?websale7=conrad&p … ign=610882

Kolega Madoch podał ci przykładową listwę przeciwprzepięciową. Kondensatory mogły być po prostu słabej jakości, lub też może to być winą zasilacza w kompie i radziłbym Ci go sprawdzić. Jeżeli kupujesz nowy komputer (PC?) to zwróć uwagę, czy Ci nie wciskają jakiegoś pseudozasilacza.

Jeszcze jedno. Jeżeli masz częste przerwy w dopływie prądu, to kondensatory od tego nie siadają, ale na tradycyjnym dysku HDD mogą się robić bad sektory. Wtedy lepiej zainwestować w jakiś UPS.