Lite-On Dvdrw SOHW-832S Nie wykrywa czystej płyty w napędzie

Podbudowany ponocą jaką tu dzis otrzymałem, uznałem że moze uda wam się pomóc mi w innym problemie… Posiadam nagrywakre Lite-On Dvdrw SOHW-832S gdy wkładam do niej czystą płytkę i chce nagrać np. koncert [Nie ważne czy audio czy viedo] w Nero wyskakuje mi error “Prosze wstawic pusty/czysty nośnik” Nie ma mowy o przpadku bowiem ten sam problem dotyczy dwóch róznych rodzajów płyt, z róznych zestawów, co gorsze płyta po takim errorze staję nie nie używalna [tak jakbym coś na niej nagrał…] Posiadam najnowszego biosa i ASPI. Długo nie używałem nagrywarki i w końcu gdy na kompie nazbierało m i się sproo Bootlegów i chciałem je nagrać… :? Problem jest tym bardziej uciążliwy bo na 37,15 GB jakie posiadam na kompie wolnego miejsca pozostało mi… 5,66 GB. Nie ma mowy o usuwaniu koncertów, bo zdobycie ich zajeło mi sporo czasu. Aha Napęd spokojnie i bezproblemów czyta płyty DVD

Może w tym jest problem bo kiedy ja wgrałem do niej najnowszego biosa to nagrywarka całkowicie oszalała , obecnie mam wgranego VSOG i wszystko pięknie działa

No niestety, zrobiłem tak jak mówiłes czyli wgrałem WSOG i nic :frowning: Dalej nie wykrywa płyty, chyba bede musiał sie wybrac do jakiegoś sępa i dać mu z 50 zł żeby mi naprawił :frowning:

Sprawdź napęd na innym kompie,jak to samo serwis lub nowa.

Oczywiście czyszczenie lasera zrobiłeś.

Oczywiscie miałem obawy przed tym i troche sie bałem otwierać, teraz zaryzykuje i oczyszcze, dzieki za potwierdzenie tego nad czym myślałem [otworzenie sprzetu] :slight_smile:

Ewentualnie dobra firmowa płyta czyszcząca CD.

Przy ręcznym czyszczeniu unikaj płynów żrących i które zostawiają osad - ja stosuję czysty spirytus i bardzo delikatne polerowanie soczewki do błysku patyczkiem do uszu.

Przedmuchaj najpierw napęd z kurzu.