Litera partycji

Krótka piłka - Jak zmienić litere partycji bo już nie wiem.

Posiadam windows ME.

Start --> Ustawienia --> Panel sterowania --> Narzędzia administracyjne --> Zarządzanie komputerem --> Zarządzanie dyskami --> Prawym kliknij na dysk jakiemu chcesz zmienić litere i będzie pisać zmień litere dysku i ścieżki :smiley:

Start > Uruchom > diskmgmt.msc

Prawoklik na wybranej partycji i wybierasz Zmień literę dysku i ścieżki…

Panel sterowania|System|Menadżer urządzeń|odnajdź tam swój dysk, wejdź do jego właściwości i w jednej z zakładek będzie taka opcja. Już dokładnie nie pamięyam, bo WIN ME widziałem ostatnio wiele lat temu…

Metoda Pawła- W windows Me nie moge znaleźć Narzędzia administracyjne w zakładce Panel sterowania.

Metoda adpawl- po wpisaniu diskmgmt.msc pisze żę system windows nie może odnaleźć ‘diskmgmt.msc’

Metoda Pawek- Tam jak widze nie można zmienić litery bieżącego dysku tylko zarezerwowaną początkową i końcową litere.

To ja już nie mam możliwości zmiany literki? Ale mi chodzi o litere dysku twardego jak i CD-ROMu. Ale bardzej mi by zależało litere twardego.

wypowiedzi adpawl Pawek dotyczyły sie systemu XP a w systemie Me nie ma takiej funkcji, chyba i tylko i przy partycjowaniu dysku za pomoca FDISK

A jest podział na partycje w tym rezerwowaniu :?:

Litere dysku optycznego jedynie i to działa bo się zmienia literka. Ale litery dysku twardego to się nie da w menedzer urządzenień.