LItery dysku

Witam,

Na c mam Xp, na F viste, tylko ze po instalacji Visty listery dysku sa inne pod tym systemem - dysk F jest dla niego teraz C ,

Czy moge pod vista pozmieniac litery dysku tak jak to jest pod XP? czy raczej któryś z systemów nie bedzie sie uruchamiał?

Już były takie informacje od innych forumowiczów, a i u mnie też vista w ten sposób ustawiła dyski.

Dodam tylko, że trochę podobną sytuację miałem też w przypadku takich systemów jak xp i windows 2000 oraz dwóch różnych dyskach(rzeczywistych) W zależności który system instalowałem jako pierwszy to były różne ustawienia.

Aby ustrzec się róznych omyłek nadałem nazwy dyskom, a te się nie zmieniają:Dysk_C, Dysk_D itd)

W xp mam zatem-DYSK_C(C: ), DYSK_D(D: ), a viscie- DYSK_D(C: ), DYSK_C(D: ). Dyski identyfikuję zatem według ich nazw. Jest to jakieś połowiczne rozwiązanie. Dodam jeszcze, że w niektórych programach startujących z DOSa jak np. Ghost, partycje nie mają w ogóle oznaczeń literowych, a tylko cyfrowe. Nazwy dysków do których się przyzwyczajamy ustrzegają przed ewentualnymi pomyłkami które mogą być bardzo kłopotliwe(raz mi się zdarzyło gdy kopię partycji 1 zapisałem na dysku 1).

To bez znaczenia jakie masz litery dysku.Przyznawane są dynamicznie zależnie od formy instalacji systemu.

Ja tu żadnego problemu czy anomali nie dostrzegam

Wszytko się zgadza, a problem jest o tyle, że gdy często zmienia się systemy to trzeba po prostu bardziej uważać przy kopiowaniu, instalowaniu itd. bo łatwo o pomyłkę, no ale jesli chce się mieć dwa systemy lub więcej to trudno.

Zgadzam się z tobą. Sam kiedyś sformatowałem nie to co trzeba - właśnie z tego powodu.

Masz dobry pomysł z tymi nazwami.

(czasem najprostrze rozwiązania są najskuteczniejsze).