Live box tp kupiony na allegro

(Artur2264) #1

Witam. Posiadam modem sagem f@st 800 i chciałbym dowiedzieć się czy jeśli chciałbym mieć w domu działającego live box'a to czy muszę brać go koniecznie w tp i płacić 10zł miesięcznie, czy można go kupić na allegro za ok. 100 zł i czy działałby normalnie :?:

(Uzi) #2

Witam

Będzie działał ale nie polecam , dołóż parę groszy i kup sobie w podobnej cenie , dobry , niedrogi , ruter , których jest mnóstwo do wyboru.Przykładowo TP-Link

(Artur2264) #3

Aha. Mam jeszcze jedno pytanie co jest lepsze sagem f@st 800 czy livebox ?(chodzi o łączność)

(Uzi) #4

Sagem f@st 800 jest to modem na kablu USB a livebox jest już to ruter więc ... ale oba nie mają za dobrych opinii jak pisałem wcześniej kup sobie sam ruter przykładowy TP-Link podłączysz i będziesz miał zarówno dostęp przewodowy jak i bezprzewodowy itd. więcej do poczytania w Google.

(Karolekc5) #5

A polec ruter z bramką, niedrogi ??

Swoją droga to skąd oni maja te Livebox, TP ich nie sprzedaje :smiley:

(Kamil2993) #6

Tp-link TD-W8960N

(Artur2264) #7

mam internet 1 mb a w styczniu będzie 6 mb i mam 3 km od bazy i czy jest jakaś różnica jak bym miał ten stary modem czy lepiej jak bym wziął liveboxa? A routera co mówiłeś nie chce, chce się dowiedzieć czy jest choć trochę lepszyten livebox od sagema

(Uzi) #8

Tak , na pewno livebox będzie lepszy od sagema ja obecnie mam 10 mb/s i sagem sobie już nie poradził z taką prędkością (ADSL 2+) miałem wcześniej 6 mb/s i tą prędkość sagem uciągnął , do bazy mam 2 km , TP-Link na razie sprawuje się wyśmienicie co do innych są droższe i lepsze ale ...

Czasami zostawili po zakończeniu umowy , znam takie przypadki itd. :slight_smile:

Ale jeśli miałbyś kupić Livebox-a za 100 zł to nie rób tego błędu :slight_smile:

(antiferno) #9

Jak masz zamiar łączyć sie bezprzewodowo to live boxa odradzam , nie znam nikogo kto to ma a nie narzeka ...

S@gema miałem takiego dobry jest działa stabilnie tylko że nie pociagnie Ci przy większych predkościach [bodajże do 6mb] powyzej musisz miec urzadzenie obslugujace ADSL2+ , ja kupiłem router tp linka TD-8816 za 50zł i dobrze chodzi ...

(Uzi) #10

Dokładnie jak pisze kolega Livebox-y miały problem z WiFi a płacić przykładowo 10 zł miesięcznie za wypożyczenie (nieporozumienie) czy choćby zakup za 100 zł hmmm , lepiej dołożyć parę groszy i kupić coś sprawdzonego i porządnego.

(antiferno) #11

A co najlepsze ostatnio mój kuzyn wziął neo z liveboxem [kretyn nic nie wspomniał że chce kupowac komputer + internet a nie zna sie kompletnie - -'] i nie dość że wplątał sie w umowe z liveboxem to jeszcze sie okazało że jeśli chcesz mieć neta przez wifi to to musisz sobie wifi na usb dokupić ... on wziął oczywiscie U NICH dodatkowo za 20 zeta ... co za złodziejstwo ...

(Karolekc5) #12

heheh to poznałeś:slight_smile: Może nie do końca, ale nie jest taki zły jak go piszą

Nikt nie podał rutera taniego z bramką!

Ciekawe , a mi kazali płacić 600 stówek jak wymieniłem a nie zanotowali ze oddałem stary heheh

(Kpc21) #13

Czyli 60 tysięcy PLN? :slight_smile:

Modem jest urządzeniem peryferyjnym komputera, natomiast router działa jak osobny komputer łączący się z Internetem i przesyłający ci pakiety przez sieć komputerową. Router nie obciąża komputera, dlatego jest lepszy. Ale jeśli z tym Sagemem nie masz żadnych problemów, nie ma sensu go zmieniać.

A kupowanie Liveboksa (w dodatku najprawdopodobniej kradzionego, bo jest własnością TP), kiedy ma się do dyspozycji tańsze a lepsze routery, zupełnie nie ma sensu.

(andrewi) #14

Bzdura kompletna. Po pierwsze - jeśli jest to komputer stacjonarny, który nie ma modemu WiFi to do liveboxa taki modem jest dołączony (do wszystkich loveboxów które podłączałem był taki modem). Nie jest on może najwyższych lotów jeśli chodzi o jakość łącza no ale... jest. Jeśli natomiast jest to np. laptop z WiFi to co za problem się podłączyć bo ja nie widzę żadnego - chyba że... Ty również sie nie znasz?

Znasz już dwie osoby, które mają i nie narzekają.

artur2264 wstrzymaj się jeśli możesz z tym liveboxem. Na przełomie stycznia i lutego mają wprowadzać zupełnie nowe liveboxy.

(Kpc21) #15

Poza tym podłączanie komputera stacjonarnego po wi-fi mija się z celem.

(antiferno) #16

Skoro jest na standardzie to czemu on nie dostał ?

Poza tym nie miał gniazdka w tym pokoju gdzie komp i dlatego używał ale ostatnio robił remont więc przerył sobie kabel do pokoju i rezygnuje z dostepu bezprzewodowego :smiley:

(Kpc21) #17

Pewnie gdyby zgłosił brak w salonie, to by mu dali. Trzeba czytać to co się dostaje z routerem, tam powinna być rozpiska, co jest dołączone.

(Karolekc5) #18

Widzisz ty chyba jednak bzdury piszesz :slight_smile:

@Kpc21

Mógłbym przysiąc że sam pisałeś, albo i nie, ale..

Od 2010r. modem USB WiFi nie jest w standardzie z Livebox, jest on na dodatkowym wyposażeniu (nie pamiętam ceny ale nie warto)(na infolinii wiadomość ze nie ma dedykowanego , i samemu trzeba się zaopatrzyć w dowolny adapter WiFi , zgodny z standardem Livebox)

Dlaczego?? ja tak mam, gniazdko jest w jednej części domu razem z Telefonem VoIP a PC w drugim 8 metry dalej

(Kpc21) #19

Według mnie lepiej puścić to po kablu. Kabel zawsze jest pewniejszy. Chyba że ktoś nie ma możliwości.

(Artur2264) #20