Live Security Platinium - prośba o pomoc

Witam!

Wczoraj przy przeglądaniu stron www zainstalował mi się na kompie jakiś syf - “Live Security Platinium” :frowning: . Ponieważ z miejsca wyczułem że coś jest nie tak (blokowanie aplikacji .exe oraz stron w necie) wyłączyłem kompa i do dzisiaj go nie używałem. Z innego komputera zacząłem przeglądać net pod kontem likwidacji wirusa i tak trafiłem na tę stronę. Po przejrzeniu kilku porad postanowiłem działać. Dzisiaj uruchomiłem sprzęt w trybie awaryjnym i po kolei - uporządkowałem rejestry następnie ściągnąłem RKill’a (ale nic nie wyczaił) później mbam (znalazłem i skasowałem 9 plików). Następnie ściągnąłem OTL, OTS, RSIT, DDS, ComboFix (już w trybie normalnym) na razie wolę się nimi nie bawić. Póki co działa ale chciałbym się upewnić że wszystko jest w porządku - dlatego ogromna prośba do kolegów o przejrzenie logów z OTL i ewentualne sugestie co dalej… Ten sprzęt to moje narzędzie pracy! Nie jestem zbyt zaawansowanym użytkownikiem (do dzisiaj nie wiedziałem co to jest OTL) tak więc prosiłbym o ile to możliwe o jak najprostsze instrukcje:

raport OTL:

http://www.wklej.org/id/783632/

raport extras:

http://www.wklej.org/id/783633/

I na koniec pytanko co zrobić aby na przyszłość zabezpieczyć się przed takimi przypadkami - być może ktoś mógłby mnie skierować do “dobrego” wątku omawiającego zabezpieczenia w necie>

W oczekiwaniu na waszą odpowiedź pozdrawiam,

Wojtek

Uruchom OTL i w okno (Własne opcje skanowania/Script)wklej:

Kliknij Wykonaj skrypt.W OTL użyj opcji Sprzątanie.Zainstaluj aktualizacje do programow wskazanych przez Security Check

analiza-dezynfekcja-zestaw-narzedzi-nieingerencyjnych-t485632.html jako out of date.

Witam!

serdeczne dzięki za pomoc! Chyba wszystko w porządku ! zamieszczam log z wykonanego skryptu OTL. http://www.wklej.org/id/783977/ . Po OTL posprzątane . Udate programów zrobiony :). Jeszcze raz dzięki Acorus.

Wątek można zamknąć

Pozdrawiam,

Wojtek