Live Security Platinum


(Kodal) #1

Witam, niestety jestem kolejną ofiarą tego wirusa, dodatkowo ofiarą która sama nie jest w stanie sobie poradzic. Dlatego prosiłbym o pomoc ponieważ ten dziad zawala mi prace...

OTL - http://wklej.org/id/813326/

Extras - http://wklej.org/id/813328/

Z góry dzięki za pomoc.


(Acorus) #2

Odinstaluj SweetPacks Toolbar for Internet Explorer 4.4,Akamai NetSession Interface,Babylon toolbar on IE,McAfee Security Scan Plus,Norton Security Scan, SFT_Polska Toolbar,Winamp Toolbar.Uruchom OTL i w okno (Własne opcje skanowania/Script)wklej:

Kliknij Wykonaj skrypt.

Zatwierdź restart komputera. Zapisz raport, który pokaże się po restarcie. Następnie uruchom OTL ponownie, tym razem kliknij (Skanuj).

Pokaż nowy log OTL.txt oraz raport z usuwania.


(Kodal) #3

Dzięki za odpowiedź aczkolwiek już po usunięciu wymienionych plików i skopiowaniu podanego skryptu do OTL, kiedy przyciskam “wykonaj skrypt” program siada i się wiesza. Próbowałem to wykonac na różne sposoby i w różnych trybach sytemu. Za każdym razem program się wiesza i nawet po dłuższej chwili ani myśli o wykonaniu skryptu.


(Spandau) #4

Uruchom OTL klikasz Sprzątanie to usunie OTL’a

Wejdź w tryb awaryjny z obsługą sieci, pobierz nowy OTL i wykonaj taki skrypt W okno Własne opcje skanowania / skrypt w OTL wklej:

Klikasz na Wykonaj skrypt. Zgadzasz się na restart komputera. Log z usuwania na forum

Następnie ponownie uruchamiasz OTL klikasz raz jeszcze Skanuj i dajesz nowy log na forum Czyli dwa logi jeden z usuwania drugi z nowego skanowania po usuwaniu.


(Kodal) #5

Dzięki za szybką odpowiedź. Po wykonaniu twoich polecen teoretycznie wszystko wygląda jak dawniej. Tutaj są pliki o które prosiłeś:

Log z usuwania - http://wklej.org/id/813514/

A tutaj Log po Skanowaniu - http://wklej.org/id/813614/


(Spandau) #6

To na pewno nie jest koniec

Usuń przez Shift+Del folder C:\ _OTL

Użyj AdwCleaner z opcji Delete (zamknij wcześniej wszystkie przeglądarki przed użyciem narzędzia) otl-gmer-rsit-dss-inne-instrukcje-t370405.html#p3090080 pokaż raport z tej operacji na forum

Następnie wykonaj pełny skan Malwarebytes http://www.malwarebytes.org/products/malwarebytes_free (odrzuć instalacje wersji testowej) Jak program coś wykryje pokaż raport na forum

Następnie ponownie uruchom OTL klikasz Skanuj pokaż nowy raport na forum