Live usb z możliwością dokonywania zmian w systemie

Witam

Czy jest możliwe nagranie systemu na usb (jakikolwiek linux), tak by można było w nim dokonywać zmian?

Potrzebuję zmienić parę rzeczy, konfig przeglądarki, rozdzielczość ekranu, język i kilka innych.

http://www.dobreprogramy.pl/Jaki-linux-livecd-posiada-zapis-ustawien-profilu-Persistent-Storage,Blog,43272.html

Ogólnie możesz zainstalować linuxa na usb tak jak byś go instalował na dysku twardym, wtedy masz pełnoprawny os a nie jakiś tam live.

Gdzieś wyczytałem, że używanie systemu z USB, nie jest polecane ze względu na to, że tego typu pamięci nie są przystosowane do obsługi systemu (szybkie odczyty, dostęp itd.) - pisali, że można szybko uszkodzić pendiva, ile w tym prawdy?

To praktycznie to samo co mały SSD. Sęk w tym że żywotność jest mała i owszem, szybko zajedziesz pendrive w ten sposób.

Wszystko zależy od tego jaki to pendrive, ja osobiście za czasów androida 2.3 w htc desire używałem karty sd jako pamięć wewnętrzna i zwykła karta kingstona klasy 10 działa mi już parę lat a tam też sporo się zapisuje fakt że od roku praktycznie telefon robi za nawigacje. Ważne żeby nie było swapa niezależnie ile masz pamięci w kompie. Dodatkowo dobrze aby logi i tempa montować do tmpfs.