Live1care czy F-secure IS czy może jakiś inny?

witam, aktualnie używam live1care ale po ostatnich doniesieniach na vortalu niepokojimnie jego skuteczność i zw z tym zastanawiam się czy nie zmienić go na jakiś inny. Myślałem o Fsecure IS 2007 z vortalu ale niewiem czy warto zamieniać na niego? a może na jakiś (koniecznie zestaw internet security). (Gdata odpada bo zamuliła mi neta tak że google mi się z 5 minut otwierało.)

przedstawie tu zalety jakie dostrzegłem przy pracy z Live1care:

-raz na mieśiąc (może być częściej) robi tunning sytemu,tzn: defragmentacja HDD, zapis ważnych danych na dysk (kopia zapasowa)

usuwa niepotrzebne pliki z HDD (osttnio usunął mi łącznie z 2partycji 1gb!)

-sprawdza dostępne aktualizacje i jeśli ich nie mam włącza się kolor żółty (normalnie zielona ikona) ikony.

-firewall który jest lepszy troche od zapory wbudowanej (więcej opcji ustawień.)

-nie zamula kompa…

i to chyba tyle

martwią mnie jednak te doniesienia prasowe o słabej wykrywalnośći, więc nie wiem- zmieniać go czy nie??

ps na ile dni jest trial nortona is 2007?

Jak zmieniać to tylko na Kaspersky Internet Security.PS.Nortona odradzam. http://dobreprogramy.com/index.php?dz=2&id=1664&t=86

Zapewne 30. Ale pewności nie mam w 100%

Polecam Kaspersky IS :mrgreen:

Sam aktualizuje nic się nie martwisz…

Fajny bajer tylko te bajery w programach antywirusowych nie są najlepszej jakości (Lepiej samemu innymi prof. programami to zrobić)

Kaspersky ma Dobry

Jaką masz konfiguracje kompa :mrgreen:

Nie zmieniaj jeśli Ci pasuje… Bo jak będziesz tak sie słuchał tych doniesień to skakać z kwiatka na kwiatek będziesz…

chodziło mi o aktualizacje automatyczne Windows, a jeśli chodzi o te do antivira to też są automatyczne jak w innych

no nie byłbym tego pewny…

jak narazie windows wogóle nie zwolnił (no może z 3sec.).

można się bez tego obejść z tym że ja nigdy defragmentacji nie robie bo nie myśle o tym…a tak program z robi to za mnie, i owiele szybciej niż defragmentator xp.

wiem, testowałem 30dniowy, po skończeniu 30dniowego okresu, chciałem ponownie zainstalować ale aktualizacje miałbym tylko ptrzez 4dni więc usunąłem i zaistalowwałem Live1care…

konfiguracja: pentium d 2,8ghz x2

ram 1gb


myślałem o Fsecure is z vortalu ale niewiem czy warto zmieniać…

słyszałem że można gdzieś ściągnąć kaspersky internet security na 90dni, czy ktoś wie skąd?


chyba nie wezme f-secure is z vortalu bo zoostało juz tylko 37dni wiec sie nie opłaci