Livebox chwilę działa poprawnie, potem tylko strona TP

(Alan Elektro) #1

Witam!

Kolega ma problem.

Livebox z telewizją - z telewizji nikt nie korzysta, więc na stronie konfiguracji liveboxa został port ustawiony jako zwykły ethernet.

Dwa komputery, jeden to laptop drugi to stacjonarny połączony kartą sieciową.

Od wczoraj po zamontowaniu karty sieciowej w stacjonarnym i podłączeniu przez kabel ethernet, Internet pracował kilka godzin, po czym po wyłączeniu komputera i dzisiaj włączeniu Internetu nie ma.

W panelu sterownia w opcjach sieciowych nie ma wykrzyknika, naprawa poprzez prawy też nic nie daje. Ustawienie adresów IP na sztywno też nie.

Działa tylko strona TP. Hasła są wpisane poprawne, gdyż Internet po skonfigurowaniu działa , po 30 minutach (gdy wyłączyłem komputer), znów przestał pracować - po włączeniu komputera działała tylko strona TP. Wp.pl i inne nie.

To samo na laptopie przez WiFi.

Jakieś pomysły? :slight_smile:

p.s.

Oczywiście zmieniałem podłączenia przewodu od karty sieciowej do liveboxa, i też nic to nie dało (czyli ido żółtego i czerwonego próbowałem podłączać). Dopóki nie zainstalowałem kart sieciowej w komputerze wszystko było w porządku. W przypadku pracy z dwoma komputerami tak jakby tracił konfiguracje.

(Dimatheus) #2

Hej,

Spróbuj przed wyłączeniem komputera wypiąć kabelek z karty sieciowej. Być może jest ona uszkodzona i przy wyłączaniu daje jakieś przepięcie, które powoduje reset ustawień router'a. Jeśli po takim zamknięciu problem nie wystąpi, raczej na pewno winna takiemu stanu rzeczy jest karta sieciowa w komputerze. Jeśli wystąpi, rozwiązań będziemy szukać gdzie indziej.

Pozdrawiam,

Dimatheus