Livebox czy router?

Witam

Mam do was takie pytanie. Mam w domu 2 komputery i chcialbym miec internet na obu. Teraz mam takie pytanie czy oplaca sie kupic router z ADSL i wyrzucic livebox, czy kupic jakis router bez ADSL i podlaczyc go razem z liveboxem? Z tego co czytalem w necie wszyscy mowia ze livebox obniza osiagi internetu dlatego skladam to pytanie. Czy jak wywale liveboxa i podlacze tylko przez router ADSL 2 komputery to musze wgrywac sterowniki od neostrady czy tylko same sterowniki od Routera? Jesli ktos z was ma jakis router z ADSL (WiFi) godny polecenia tak do 200 zl bylbym wdzieczny gdyby napisal :slight_smile:

Prosze o odpowiedz jestem calkowicie ciemny w tych sprawach. Z gory dziekuje za pomoc.

Pozdrawiam

Przecież Livebox to router… zwyczajnie podłącz do niego drugiego kompa. Możesz to zrobić przez zwykłą skrętkę (są dwa miejsca, no chyba że masz VoIP), a także przez kabel USB. Ewentualnie jeszcze bezprzewodowo. W sumie zajrzyj do instrukcji Livboxa i myślę, że wszystko stanie się jasne:)

I taka moja prośba - ludzie jesteście w Polakami, a nawet jeżeli nie jesteście, to usiłujecie mówić i pisać w naszym języku. Używajcie polskich literek (ą,ę,ć,ł, itp.). Nie jest tutaj wytłumaczeniem angielska, czy jakaś inna wersja Windowsa.

Tylko tutaj chodzi o jakość połączenia. Powiem Ci, że różnie może z tym być ja na swoim liveboxie miałem podpięte 3 kompy i nie narzekam tzn. przez wifi sygnał zrywa ale tylko czasami wręcz bardzo żadko. Pliki elegancko sie pobierały jak zwyczajny router więc jeśli nie chcesz wydawać kasy to zostań przy nim.