Livebox czy ruter?

witam

mam neo 1 mb i do tego liveboxa i sie zastanawiam czy liveboxa zamienić na jakiś ruter :smiley:

nie znam się na tym dobrze…czy ruter ma funkcje wi-fi żebym z laptopa korzystał bez przewodowo a komputer przez kabel ???

i jakie polecacie ruter do kupienia ??

Wszelkie zmiany są w głównej mierze zależne od tego czy jesteś zadowolony z działania Livebox’a. Tak się składa, że mało kto jest zadowolony…

Co do routerów to Wi - Fi jak najbardziej. Kupujesz router, konfigurujesz i masz bezprzewodowy net w całym domu. PC również bezproblemowo podłączysz do takiego urządzenia za pomocą kabla (mówiąc prosto).

Moim zdaniem warto inwestować w routery TP - Link lub Linksys. Narazie nie będę doradzać konkretnych modeli, ponieważ jeszcze nie jesteś zdecydowany :]

za livebox place co miesiąc 10 zl :stuck_out_tongue: a juz mam go ładne 2 lata :(((

i prawdę mówiąc nie jestem zadowolony z niego bo mam z nim dużo problemów typu spalił mi cały komputer i linie telefoniczną i ciągle rozłącza internet : /

i szukam jakiegoś dobrego rutera :((

Czyli standard jeśli chodzi o opinię o Livebox TP :smiley:

Taki router powinien być dla Ciebie optymalny: http://www.allegro.pl/item682865449_hit … tis_2.html

Livebox to wielkie nieporozumienie o czym powinieneś już dawno wiedzieć :slight_smile: Ale w sumie lepiej późno niż wcale. Router powinieneś mieć od dawna i w ogóle nie bawić się z TP w takie gadżety. 10 zł. miesięcznie w błoto to nie żarty…

Mam LiveBoxa odkąd się pojawił i o dziwo od jakiegoś pół roku nie zawiesza się wcale (ten sam cały czas). Zrobiłem sobie sieć domową z dwóch lapków z kartami Wi-Fi, a do desktopa dokupiłem TP-Link (adapter USB z antenką) i wszystko pięknie śmiga bezprzewodowo. Brak mi tylko możliwości podłączenia do LiveBoxa urządzeń sieciowych typu dysk USB czy drukarka. Nad wszystkim czuwa Symantec Endpoint Protection na każdym urządzeniu końcowym. Czuwa dopóki nie wpuści jakiegoś zarazka, który załatwi całą sieć, a wtedy wyleci w całości na amen i zastąpię go jakimś innym. #-o

:o :o :o

nigdy bym nie pomyślał…u mnie działa ok i nie narzekam

Ja mam rutera D-Link i jestem z niego zadowlony, a moj kolega ma livebox’a i ma problemy, bo raz mu dziala, a raz nie ;(

POlecam Router :smiley:

Zadowoleni z Livebox są w mniejszości - nie wiem czy wiecie :]

Tak więc zwyczajny router wygrywa :peace:

Ja mam livebox i jest zasadniczo OK.

chyba jeżeli mam kompy podłączone przez WiFi to mi się nie spali, nie :smiley: ?

Jak LiveBox może spalić cały komputer? Jakim cudem ja się pytam? :expressionless:

pewnie przez zasilacz się spalił komp

Niemożliwe :slight_smile: Miałeś chyba kiepski zasilacz.

A to już możliwe.

Rozejrzyj się za Linksysem WAG200G. A jak za drogi, to za produktami TP-Link.

miałem przez kabel podłączony …

widziałem tylko błysk w korytarzu (tam stoi mój livebox) i już komp poszedł do servisu a linia do naprawy :stuck_out_tongue: livebox cały był do wymiany ;(

Dodane 11.07.2009 (So) 22:43

słyszałem od kolegi ze dobre rutery ma firma D-link … czy to prawda ?

D-Link to nienajlepszy wybór. Tak jak już mówiliśmy - zainwestuj w TP - Linka. Tani i dobry.

A jak był podłączony do komputera? Bo jak bezprzewodowo to nie za bardzo miał jak kompa spalić. Przez sieć energetyczną też raczej nie bo przecież Livebox na 12V chodzi.

zdecydowałem się na TP-Link TD-W8910G ;] bardzo dziękuje za porady :))

i jeszcze jedno pytanie to trudno się konfiguruje żeby działał internet ??

Nie, wszystko spokojnie da się zrobić. Router konfiguruje się poprzez panel w postaci strony internetowej.

A mi się coś wydaje , że to poszło z drugiej strony od kiepskiego zasilacza, czyli że to komputer spalił LiveBoxa przyokazyjnie, że tak powiem razem z podzespołami komputera. Kto jest za tą teorią spiskową? :roll:

sorki ale ja nie xD ja przy kompie mam bardzo dobrą listwę polecana przez komputer świat itp i była droga jak na listwę ;]

Testami Komputer Świata jednak bym się nie sugerował.

Poza tym ta listwa mogła w ogóle nie zadziałać z powodu np. nieodpowiedniej instalacji elektrycznej.