Livebox czy ruter?

wszystko jest dobrze z instalacją :smiley:

widocznie livebox mi się trafił trefny !!

Gdyby poszło od LiveBoxa to by się spaliła tylko karta sieciowa chyba, tak czy nie?

Nie wiem. :zawstydzony:

O chłopie :expressionless: 24 misiące razy 10zł = 240zł = miałbyś sto razy lepszy router niż ten livebox, rezygnuj z tego jak najszybciej, jak ja zobaczyłem pierwszy raz tą ofertę liveboksa za 10 zeta miesięcznie to o mało się nie posikałem ze śmiechu, ja mam co prawda Netię ale pierwsze co zrobiłem to wywaliłem ten nędzny modem i kupiłem router za 200zł taki jak ten http://www.kirk.pl/pricelist/item.aspx?PID=C0131016

Pozdrawiam!

Pytanie za 100 pkt. Czy przez router obejrzysz telewizję? Neostrada to nie tylko dostęp do internetu ale też TV i radio przez internet. Pomińmy fakt, że nie każdy korzysta z tej telewizji (jak ja) ale i tak się za nią płaci bo jest w pakiecie, chyba nie ma opcji bez TV.

Mam LB odkąd sie pojawił, i jeszcze nigdy nie nawalił.

U mnie to samo, kiedyś tylko się zawieszał. Czasami kilka razy dziennie, a o ściąganiu w nocy można było zapomnieć albo wstawać co jakiś czas i sprawdzać czy juz trzeba go zrestartować. Teraz to się już nie zdarza, jak ręką odjął. Pewnie zaktualizowali oprogramowanie albo ma to związek z tym, ze teraz używam tylko wi-fi, a kiedyś wi-fi i kabel. I don`t know. :co:

Ja lece 2x WiFi, 1x kabel ethernet i nigdy nic sie nie działo :wink:

No masz ci los, kolejne wydatki. :smiley:

Hehe, nie kolejne, bo przecież można nabyć “2 in 1” czyli router + modem w jednym. Coś takiego jak pod linkiem :]

Nom, ale 2 w 1 jest droższe niż 1 w 1 :smiley:

Jak widać nie zawsze. Jakimś cudem znaleziony przeze mnie modem-router jest tańszy niż sam router :smiley: Być może to jakiś stary model? Nie wnikałem aż tak.

Jeśli chodzi o TV, to w przypadku telewizji satelitarnej, dekoder można chyba też podłączyć pod normalny router. A jeśli chodzi o IPTV, to niektórym też się udało (ale tu już jest trochę zabawy z parametrami).

Zwykłe routery służą głównie do rozdziałki net z kabla ethernetowego, lub sygnału radiowego, kiedyś taki dostałem jak miałem net radiowy to podłączałem antenę pod router i rozdziałem na 4 kable ethernet, dlatego te routery są tańsze od routerów adsl, które dodatkowo muszą posiadać modem adsl. Routery z wifi kosztują w granicach 200zł z tych tańszych modeli. Ten z linku, który ja mam jest wg mnie dobry, ja jestem z niego bardzo zadowolony, w zestawie dostaniesz jeden kabel RJ-11 do sieci telefonicznej i modemu oraz jeden kabel RJ-45, abyś mógł podłączyć do kompa i skonfigurować router, na starcie oferuje on również połączenia do panelu konfiguracyjnego przez wifi. Urządzonko jest proste w obsłudze i posiada bardzo szczegółową instrukcję obsługi na płycie CD oraz skróconą w postaci książeczki. W panelu konfiguracyjnym wybierasz rodzaj połączenia (PPPOE/PPPOA itp.) podajesz login i hasło do neo, zapisujesz ustawienia i to wszystko, opcjonalnie ustawiasz czy chcesz korzystać z dhcp czy staczycznego ip (domyślnie chyba włączone jest dhcp) filtrowanie sieci, filtrowanie mac w przypadku wifi, własne reguły forewalla, ustawianie szyforwania wifi i itp.

Pozdrawiam!

Ale jeśli kupisz 1 w 1, musiałbyś jeszcze kupić modem z wyjściem na RJ-45, który dostać jest nie tak łatwo (na Allegro widziałem jedną aukcję z takowym).

Ale wydatek zapewne będzie większy niż kupić 2 w 1 i oszczędność czasu, więc czy to warte tylko dlatego, że 1 w 1 kosztuje 100zł mniej przy okazji jest tylko jedno urządzenie a tak są już 2 plus kolejne kable i kolejny bałagan :stuck_out_tongue: Moim zdaniem nie ma sensu się w to bawić albo lepiej zostać już przy LB i płacić dalej te 10zł albo zainwestować raz w konkretny router, w końcu takich rzeczy nie kupuje się często.

Pozdrawiam!

Oj niekoniecznie.

Na Allegro:

Linksys WAG54G2 - 214 zł (nie podaję WAG200G bo ze wzgl. na wycofywanie go ze sprzedaży cena na Allegro podskoczyła)


Linksys WRT54G2 - 139 zł

SpeedStream 4100 - 90 zł

= 229 zł

Wychodzi więc, że “2 w 1” jest tańsze niż “1 w 1”.

Potwierdzam. Tak jak np. ten TP - Link: [http://www.1komp.pl/produkt-10-238-933- … nnex_a.htm](http://www.1komp.pl/produkt-10-238-933-11468,routery_tp_link_td_w8910g_adsl wireless_802.11g_54mbps_router_1xlan 1xwan_annex_a.htm) - router wraz z modemem za 135 zł.

Przecież o tym pisałem i to miałem na myśli, dokładenie to, że w wielu wypadkach zestawy wychodzą taniej niż kupno z osobna tych samych rzeczy i tak jest z większością produktów, zresztą sam cytowałeś moje słowa, których chyba nie zrozumiałeś :slight_smile:

Pozdrawiam!

zapomniałeś dodać ze livebax’a trzeba jeszcze oddać :smiley: