Livebox i adapter Wi-Fi - Problem

Witam. Kupiłem adapter Wi-Fi Netgear. Mam Livebox TP i działał mi on normalnie przy połączeniu przez usb a nawet gdy łączyłem sie wifi, adapterem który jest dołczony do zestawu (Sagem). Otóż najpierw,zgodnie z instrukcja adaptera, zainstalowalem do niego oprogramowanie i sterowniki. Program chciał łączyc sie z siecią, wpisałem dane i kliknalem REG na liveboxie. Znalazło siec, połączyło się z nią ale jeszcze nie znalazło mojego IP. Stwierdziłem że jeśli zainstaluję teraz Liveboxa na moim komouterze , wszystko bedzie działac. Jednak podczas gdy pokazuje mi żebym podłączył adapter wifi do komputera, instalator liveboxa nie wykrywa go. Nie wiem co mam dalej robic. Pozdrawiam

W takim razie kiedy przestał on działać?

Nie przestał działac. Ten adapter jest mojej siostry i tylko próbowałem go na moim komputerze.

Ale to jest adapter od kompletu z Liveboksa czy inny?

Adapter który testowalem był to Sagem dodawany do zestawu Liveboxa.

Adapter który zakupilem niedawno to Netgear Wg111v3 i to z nim mam problem.

Nie musisz do niego instalować oprogramowania Liveboksa. Wejdź do panelu konfiguracyjnego WWW routera i wprowadź tam adres MAC karty bezprzewodowej.

instalujesz oprogramowanie netgear’a, wtykasz go do usb,wyszukujesz sieć ale się nie łączysz, klikasz REG w liveboxie,łączysz się z siecią

powinno działać

Zaintsalowałem oprogramowanie do adaptera i podlaczylem go do usb. Wyszukałem siec ( w programie od netgear) i kliknałem REG. Wpisałem WEP i połączyło mnie do sieci, ale w programie nadal nie było mojego IP, windows pokazał okienki że sciec bezprzewowdowa połączona, jakosc sygnału znakomita i trwa pobieranie adresu sieciowego. Chwilę poźniej diodka na liveboxie przestała migac, a windows pokazał komunikat że stan sieci to ograniczenie lub brak łączności. I nadal nic nie działa :frowning:

Pozdrawiam

wygląda na to, że adapter nie moze pobrać adresu sieciowego> Sprawdź czy w liveboxie masz włączone DHCP, lub ustaw ip adaptera “na sztywno” np 192.168.1.11

Jak to sprawdzic?

tak dokładnie to ci nie napiszę bo nie mam liveboxa pod ręka, ale musisz wejść w Konfiguracje LAN i DHCP

18632198rv4.jpg

podłącz się do sieci bezprzewodowej i zobaczy czy masz wtedy taki wpis jak na podanym obrazu na dole (może się trochę różnić,ale musi być jakiś wpis)

jeśli nie ma to kliknij na konfiguracja LAN i DHCP, i szukaj opcji/przycisku który włączy DHCP [start lub włącz]

Wszedłem w konfiguracje ( mialem podłączony Libevox pod USB, bo inaczej nie da sie tam wejsc). Pokazana była tylko jedna siec od podlaczenia pod usb. Podłączyłem adpater ale nie znalazlo juz nastepnej sieci w konfiguratorze, nie było też przycisku włączającego DHCP.

POzdrawiam

ustaw wszystko tak w swoim adapterze jak na obrazku niżej i spróbuj się połączyć,jak się nie połączy to znowu spróbuj najpierw nacisnąć REG

2zxsdja.png

neti.jpg

Mam tylko ten protokół,czyliw tym mam wpisaywac te dane?

I jakie mam dane wpisac? takie jak u Ciebie na zdjeciu czy swoje IP itd.

tak, wpisujesz to pod protokół TCP/IP [w xp jest tylko ten]

obrazek zrobiłem specjalnie tak jak ma być, czyli poprostu wklep to u siebie co widzisz na obrazku :smiley:

Wpisałem to co na obrazku, komunikat w windowsie ze Siec bezprzewodowa połączona itd. Ale internet nadal nie działa.

Pozdrawiam

kurka wodna, może dałem złe DNS’y :stuck_out_tongue_winking_eye:

dobra zrób tak: nic narazie nie zmieniaj w ustawieniach,wciśnij klawisze:logo windows+R i wpisz CMD,daj enter,w konsoli wpisz: ping 212.77.100.101

jeśli pokaże ci się takie coś: dpwglv.png

Dokladnie mam to samo co na obrazku.

Ha Ha! czyli to wina Dns’ów zmień żeby było tak jak na obrazku

1z57lgl.png

Nadal nie działa :confused: