Livebox i dodatkowy router-problem

(Alegoria W) #1

Witam,

Korzystam z uslugi neostrada Tp z modemem Livebox, niestety sygnal z tego modemu nie jest najsilniejszy, wiec postanowilem zakupic router: http://allegro.pl/item363404047_tp_link … s_035.html

Po podlaczeniu routera do liveboxa, nie dzieje sie nic, inaczej mowiac nie moge korzystac z internetu poprzez ten nowy router. Probowalem go konfigurowac, ale za kazdym razem jest komunikat w programie routera, ze pobiera adres sieciowy i nic wiecej sie nie dzieje.

Probowalem takze podlaczyc ten router w sieci w bloku, sasiad ma neostrade i router adsl, ale dzieje sie dokladnie to samo.

Bardzo proszę o pomoc, z góry dziękuję.

(Alegoria W) #2

kupilem to tutaj http://allegro.pl/item363404047_tp_link … s_035.html Na poczatku napisalem, ze to router, wiec tego bede sie trzymal. Chcialbym to podpiac do liveboxa, aby miec sygnal w domu na pietrze (tam niestety lb nie siega). Czy jest taka mozliwosc?

(adpawl) #3

mkmkmk, popraw swoje posty zgodnie z zasadami polskiej pisowni.

…temat przeczyszczony z głupot.

Nic nie piszeszesz jak masz skonfigurowanego liveboxa i router! -mamy zgadywać?

Czy w LB masz włączone filtrowanie po MACu? - jak tak, to czy dodałeś MACa routera?

(Alegoria W) #4

Myslalem, ze jezeli ktos zechce mi pomoc, to poprosi mnie o podanie bardziej szczegolowych informacji. Szczerze mowiac nie wiedzialem, co wiecej napisac, bo za bardzo sie na tym nie znam, stad moja prosba o pomoc na tym forum. Wiem, ze jestes tutaj wielka figura, bardzo waznym moderatorem i niewiadomo kim jeszcze, ale wez czasem poprawke na to, ze nie wszyscy posiadaja taka wiedze, jak Ty, a czasem w pospiechu zadaja jakies pytania, poniewaz zalezy im na jak najszybszym rozwiazaniu problemu. Jezeli nie chcesz pomoc, to prosze nie utrudniaj, wiem, ze skladna i uporzadkowana wypowiedz, jest bardziej zrozumiala, ale uwierz ze nie siedze caly dzien przed komputerem i nie mam Bog wie ile czasu na tworzenie takiego posta, aby spełaniał Twoje oczekiwania. Prosze tylko o pomoc, nic wiecej, temat zawsze zdazysz uporzadkowac.

Jezeli chodzi o ustawienia LB, to nie mam pojecia jakie one sa, na pewno standardowe, bo nic w nim nie zmianialem. Jezeli chodzi o router, ktory dokupiłem, zrobiłem quick setup i tam jesdynia ustawilem “dynamic ip”.

Dziekuje za zainteresowanie,

pozdrawiam

(Adax22) #5

Zobacz proszę tutaj viewtopic.php?f=15&t=243958&p=1607489&hilit=livebox#p1607489viewtopic.php?f=15&t=249107&p=1643914&hilit=livebox#p1643914

Ja mam AP Edimax EW-7206 z trybem Universal Repeater i ten tryb jest mi baredzo pomocny przy poprawie pokrycia Wifi domu.

Dlaczego nie zastąpisz Liveboxa Routerem TP-Link z modemem ADSL i 5 dibi antenką w zupełnosci by Ci wystarczyła i pokryła sdom sygnałem zdecydowanie lepszym niż Livebox

Tak sobie pomyślałem podłącz Livebox do WAN tego routera w konfiguracji routera ustaw automatyczne pobieranie IP włącz DHCP I powinno działać, a jak nie zadziała tak to po testuj trochę powyżej masz link gdzie koledzy pisali w tym temacie.