Livebox i dwa komputery

Witam, mam następujący problem

Podłączyłem dwa komputery do Liveboxa, jeden komputer przez USB i jeden przez karte bezprzewodowa WiFi

Jednak kiedy oba komputery są włączone to internet tak strasznie zamula ze nie sposób jest z niego korzystać

Da radę jakoś zoptymalizować to połączenie, zrobić cokolwiek żeby chociaż w pewnym stopniu ten internet chodził szybciej? Jakoś inaczej podłączyć czy coś? Proszę o pomoc.

Też tak mam zrobione i u mnie nic nie zamula. A jak masz przypisane adresy IP auto czy ręcznie?

No chyba auto :stuck_out_tongue_winking_eye: ja przepisałem jedynie klucz WEP i to co trzeba było…

jeszcze tylko czasami wyskakuje że nastąpił konflikt adresów IP z drugim komputerem czy coś takiego…

To oznacza, że przynajmniej na jednym z tych komputerów adres IP nie jest przydzielany automatycznie z DHCP

Ja bym spróbował ten podłączony kablem podłączyć normalnie kablem sieciowym do sieciówki zamiast podłączenia usb ;]

no tylko problem jest taki że te komputery karty sieciowej nie posiadaja xD tzn. nie moge ich podłączyć ethernetem do modemu.

no czyli da się coś z tym zrobić? jakoś to ustawić, przestawić, kopnąć, cokolwiek? :]

Na kompie podłączonym przez WiFi:

Start> Panel Sterowania> Połączenia sieciowe; PPM na “Połączenie sieci bezprzewodowej”> Właściwości> Protokół internetowy TCP/IP> Właściwości> i tu ustawiasz na sztywno adres ip czyli (tak jak na screenie): http://zapodaj.net/56e13459e829.jpg.html

. Na drugim robisz to samo tylko nie sieć bezprzewodowa a połączenie lokalne, i tu w adresie IP piszesz: 192.168.1.11 reszta tak jak na screenie powyżej.

no tak, rzeczywiście to pomogło ;]

przynajmniej sie ten konflikt nie robi. a internet dalej zamula ale myśle że tu juz wina tkwi albo w sprzęcie albo w słabej szybkości łącza (512 to troszeczke za mało moim zdaniem ;p)

w każdym razi dzięki za pomoc. ;]

No jak dwa kompy korzystają z neta jednocześnie to transfer jest niższy, to fakt. No może jeszcze ktoś się podłączył do twojej sieci i zasysa coś z torrenta :smiley:

a co może być przyczyną tego że jak włączony jest jeden komputer i livebox, w momencie uruchamiania drugiego komputera livebox sie jakby resetował(ta kontrolka od internetu miga tak szybko) doiero jak odłącze liveboxa od kompa to sie po jakims czasie ustablizuje i dopiero wtedy moge go podlaczyc do komputera… To może przez skoki napięcia pradu czy cos?

:lol:

po czym wnosisz że się resetuje ? internet jest niedostępny ? ustawienia znikają ?

co mówi na ten temat instrukcja obsługi ?

Pozdrawiam

ej sorry nie śmiej sie, ja jestem kompletnym laikiem :stuck_out_tongue:

z tym resetowaniem to miałem na myśli że tak jak napisałeś: staje sie niedostępny. a w instrukcji napisane jest tylko tyle że to jest kontrolka połączenia z internetem…

naprawde nie wiem czemu tak sie moze dziac… i dlatego szukam pomocy tutaj. może jakaś jedna dusza na 40 miliardów bedzie miała ten sam problem co ja :smiley: