Livebox i problem z połączeniem poprzez kabel ethernet

witam.nie moge sie połaczyc z internetem,net do mnie wysyła pakiety a ja nie moge sie połączyc nawet ze stroną liveboxa.jak chce ustawic zeby pobierało ip automatycznie to nie działa.no to kit robie na ręczne i wpisuje ip,maske podsieci i domyślną brame ale niewiem jakie wpisac DNS’y :frowning: jak wiecie cos to pomozcie,albo jakie mogą byc przyczyny.czekam na szybką odpowiedz

aha sory ze post pod postem,ale jak zainstaluje liveboxa przez kabel usb to działa,ip automatycznie pobiera i chodzi:) a na kablu ethernet nie chce.w czym tkwi problem.pomóżcie :-x

Połączyłem posty.

Pozdrawiam Gutek2222

Jak nie możesz połączyć się przez kabel to sprawdź czy jest włączona karta sieciowa w komputerze. Jeżeli masz kartę zintegrowaną na płycie głównej to możliwe że jest wyłączona w biosie lub nie masz zainstalowanych w systemie do niej sterowników. A jeżeli karta jest doże zainstalowana to podłącz liveboxa przez inny kabel.

karta sieciowa jest włączona,sterowniki zainstalowane:) ale jak włącze tą ikone karty to widze że odbieram pakiety z sieci a nie moge ich wysłać czyli wejsc do neta. nie chce miec zainstalowane przez usb tylko przez kabel ethernet zeby nie miec problemów w Ubuntu.

edit: dodam jeszcze ze kilka miesięcy temu chodził net przez ethernet.moze jest cos przestawione,albo cos? pomóżcie :frowning:

nikt sie nie zna na tym?;/