Livebox i problem

mam od wczoraj liveboxa i jest problem. mam mieszkanie 2 pietrowe. na dole jest komp do niego podlacozny livebox prze ethernet (czerwony). net smiga wysmienicie na tym kompie. na gorze (pieterko wyzej) mam drugiego kompa stacjonarka. podlaczylem tak klucz usb i albo jest siec a po restarcie tego kompa (z kluczem wi-fi) nie ma i nie widzi zadnej sieci. albo sie laczy na chwile i znowu nie ma sieci! najgorsze jest to ze na ruterku wylaczam mac tego klucza aby nie byl potrzebny i tez to samo. nie mozna nawiazac polaczenia. jak dodam tego maca tez to samo. zmienilem juz ssida kanal dalej to samo. raz udalo sie nawiazac polaczenia ale po restarcie pojawila sie ikona monitorka z czerwonym ‘iksem’. zadnej sieci nie widac.

moze robie cos zle??? moze macie jakis opis krok po kroku bo robie zgodnie z - trzeba przyznac obszerna instrukcja ale nic) dosc czesto nei moge dostac sie do panelu admina (192.168.1.1.) albo dlugo zapamietuje ustawienia i komp sie wiesza jak probuje zapisywac ustawienia na ruterku.

pomozcie prosze

ps. czy jak odlacze zasilanie np na dwa dni (bo czesto wyjazdy mam) to czy ustawienia rutera sie kasuja???

najpierw odp na PS :stuck_out_tongue: jak zapiszesz ustawienia na LB to konfig zostaje po odłączeniu zasilania.

A teraz co do podłączenia, to jak masz wyłączony klucz wep i filtrację mac wyłączoną to każdy może wejść do twojej sieci… zostaw chociaż filtrację mac adresów, tylko nie usuwaj maca tego dongla z listy bo to bezsensu… !!

Co do samego oprogramowania, to jak instalujesz LB z płytki z autostartu to mogą czasami jakieś dziwne rzeczy wyskakiwać… więc najlepiej jak zainstalujesz same sterowniki do tego adaptera

D:/windows/wifi/670N/drivers

D:/windows/wifi/670N/utility

Tylko zwróć uwagę na to że są różne wersje sterowników, więc zainstaluj odpowiedni do swojego dongla w S/N masz ukryty rodzaj dongla więc w wyższych scierzkach 670n może być wymienne na jakiś inny np 670a

coś takiego :slight_smile: :stuck_out_tongue:

i do łączenia używaj lepiej oprogramowania do tego adaptera niż połączenia w windozie… bo one sie czasami kłucą i lepiej żeby robił to sterownik.

Jeszcze jedna rada… w zestawie z LB dostałeś taki przedłużacz USB zastosuj go przed adapterem WIFI i postaraj się odsunąć w ten sposób adapter jak najdalej od kompa i wszelkich urządzeń elektrycznych, ponieważ one często zakłucają jego pracę.

Następna rada… jak masz podłączonego kompa przez WIFI i ethernet to nie ma bata nie podłączaj jeszcze 3 kompa na USB łącze bo gwarantuje zawieszenie LB.

Kolejna… jak byś już nie był taki uparty to podłączysz tego drugiego kompa kablem ethernetowym do drugiego łącza czyli do żółtego portu, tylko pamiętaj że musisz najpierw wyłączyć usługę “TV przez ADSL”.

A co do tego że nie możesz wejść na konfigurację LB, albo zapisać ustawień… to nie komp się wiesza tylko LB :stuck_out_tongue: musisz wtedy odczekać z 3-4 min i wyłączyć go od zasilania i podłączyć spowrotem :smiley:

Jak będziesz miał jeszcze jakieś pytania pisz 123564@wp.pl

pozdro lolek infolinia techniczna neostrady :slight_smile:

najgorsze to ze wykrywa inne sieci a tej nie a czasem wykryje i moja siec i moge sie polaczyc niestety po restarcie windy spowrotem sie rozlacza. moje pytanie czy po restarcei kompa w ktorym mam ten klucz wi-fi polaczenie powinno sie nawiazac samoczynnie? i czy jak mam tego kompa z kablem ethernet (podlaczonego do LB) wylaczonego to czy na tym z wi-fi siec w dalszym ciagu bedzie dzialac??

witam. mam sprawe. powiedzcie mi czy da sie połączyc liveboxa z laptopem poprzez wbudowana w niego karte WiFi. a jezeli tak to w jakis sposób??? z gory dzieki za pomoc :smiley: :smiley:

Witam, właśnie otrzymałem Livebox’a, podłączyłem go przez załączony kabel Etherner, internet działa bez zarzutów. Teraz zaczynają się dla mnie schody, ponieważ nie potrafię podłączyć drugiego komputera. Podłączyłem go poprzez kabel ethernet do żółtego portu, na obu komputerach oczywiście jest ta sama grupa robocza, inne nazwy komptera, nie wiem dokładnie co mam dokładnie ustawić na drugim komputerze, jakie IP lub coś, lub co zrobić w panelu konfiguracji livebox.

nic nie musisz ustawiac zadnych IP, grup roboczych itd…

w panelu administracyjnym (192.168.1.1.) wyłącz usługe “TV przez ADSL”. i dopiero wtedy mozesz podłączyc drugi kabel do zółtego gniazda w LB :stuck_out_tongue:

na drugim kompie odinstaluj wszystkie aplikacje i zainstaluj LB. powinno działac

ok, dzięki juz wszystko jest tak jak ma być, blad tkwil w tym, ze zle przeczytalem cytowany przeze mnie tekst, zamiast wylaczyc usługe “TV przez ADSL”, przeczytalem zeby wlaczyc, a ta jest oczywiscie domyslnie wlaczona ;d mam jeszcze pytanie, czy da sie jakoś skonfigurować autoconnecta pod livebox’a lub jakies podobne oprogramowanie?

a w czym problem?? przecież automatycznie powinieneś miec connect

problemu nie ma, jedynie ze wzgledu na statystyki download/upload

to zalezy od konfiguracji zazwyczja i połozenia liveboxa tak aby miał w maire łatwy dostep do jednego jak i drugiego komputera O_K