Livebox i słaby transfer wifi

(Matiss 90) #1

Witam, mam taki problem, posiadam tego nieszczęsnego liveboxa (mam zamiar w przyszłości kupić jakiś porządny router, ale obecnie nie mam na to funduszy). I mam problem, o ile po kablu mam transfer 100% (czyli w moim przypadku 128kB/s) o tyle przez wifi, transfer spada do około 10% (12kB/s), sygnał wifi system pokazuje jako “bardzo dobry”, bawiłem się ze zmianą kanałów, ale na każdym jest to samo… komputer od liveboxa dzieli ściana, ale to raczej nie ma znaczenia, gdyż jeśli podepnę kartę wifi, pod drugi komputer znajdujący siew odległości ~2-3 metrów od pudła to efekt jest taki sam (bardzo słaby transfer), livebox był wymieniany jakieś 2 razy i na każdym egzemplarzu występuje ten sam problem. Znajomy mówił mi, że ktoś kiedyś polecił mu odblokować jakiś port i to niby przyspieszyło działanie liveboxa, a konkretnie właśnie wifi, niestety nie pamięta jaki to był port.

Macie może jakieś rady ? Poza oczywiście wymianą sprzętu, bo czekanie 5 minut aż załaduje się strona, jest naprawdę denerwujące.

Pozdrawiam.