Livebox i telefonia internetowa?

(Marcin E Pc) #1

Witam!

Chcę kupić livebox-a. Ma on mi głównie służyć do telefonii internetowej. I teraz moje pytanie, ile mnie to wyniesie. Wiem że livebox 1,22zł za pierwsze pół roku i 10zł za następne pół roku. Abonamenty za telefonie są:

0zł

25zł

60zł

Ale jeżeli bym chciał bez abonamentu to jakie są koszty połączenia za granicę? Dzwoniłem na BL to raz mi odpowiedzieli że koszt 1min za połączenie z holanią wyniesie:

a.) 0.08zł

b) 1.22zł

c) 4,52 :shock:

Trochę rozbieżności jest. Czy korzysta może ktoś z telefoni? I czy jeżelibym wykupił jakiś pakiet od tp to czy do dzwonienia potrzebny jest włączony komputer? Czy może z jakiejś innej firmy wykupić voip? Miał ktoś jakieś doświadczenie z tym? Chodzi mi głównie o dzwonienie do:

Niemiec (stacjonarne)

Holandia

Francja

Belgia

Hiszpania

Wielka Brytania

(Krzychuu) #2

ptasior ja Ci odrazadz wzięcie tego pudła… :? Ile kolega się z tym nacierpiał… Co 5 minut starata połączenia itp. Zwykłę g… :slight_smile:

(Marcin E Pc) #3

A czy jakieś inne rozwiązanie znasz? Chodzi mi o to żeby do dzwonienia nie musiałbyć włączony komputer.

(Krzychuu) #4

Niestety nie, ale LiveBox jest złym wyborem. :? :frowning: :? :frowning:

(Marcin E Pc) #5

o LiveBox-ie słyszałem wiele złych opinii, ale kolega ma i nie narzeka, w internecie też czytałem pozytywnych opini trochę.

(Carlsbergxxx) #6

Zwykły Router/Modem ADSL + telefon VoIP. Poszukaj np. na allegro, tam znajdziesz obydwie rzeczy. Dodatkowo poczytaj komentarze z artykułu http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=15 … #komentarz tam znajdziesz resztę odpowiedzi.

(Skwaro) #7

Nie słuchaj ich! Sam mam livebox`a TP i działa jak należy. Nie zawiesza się, wystarczy zastosować się do instrukcji obsługi.

Połączenia za granicę są zgodne z cennikiem usługi telefonii internetowej (cennik znajdziesz na stronie TP), np. do Niemiec płacisz tylko 11 gr. za minutę, a do tego naliczanie sekundowe jak wszędzie.

Internet także chodzi jak należy, jedynie są problemy z zasięgiem czasami, (ale tylko wtedy, gdy za bardzo oddalisz się od livebox`a, ale rozwiązaniem jest zakup lepszego adaptera wi-fi w cenie ok.50zł, chociaż nie jest to konieczne.

I powtarzam jeszcze raz - nie słuchaj tych wszystkich “speców”, którzy z liveboxem nie mieli do czynienia… kierują się jedynie opiniami innych osób, które najwyraźniej nie potrafią czytać lub są za bardzo leniwe, aby zastosować się do porad zawartych w instrukcji obsługi.

Pozdrawiam.

Złączono Posta : 24.02.2007 (Sob) 20:43

Poza tym, jak masz zamiar skorzystać z usługi, to weź bez abonamentu (o zł) - koszty połączeń są naprawdę niewielkie.

Np. ja dzwonię do Niemiec i rozmawiam łącznie przez ok. 5 godzin rozmowy płacę ok. 4-6 zł.

A cennik masz tutaj (w formacie PDF): http://www.tp.pl/b/binaries/PL/357198/cennik_tel_inter_n_365771686.pdf

(Carlsbergxxx) #8

@ free_roscoe “Internet także chodzi jak należy, jedynie są problemy z zasięgiem czasami”

Sam sobie zaprzeczasz! Dobrze chodzi, ale kiepski zasięg. Na routerze np. firmy Planet nie ma problemów z zasięgiem. Wszystko chodzi jak potrzeba i jest pełen komfort pracy. I nie trzeba nic dokupować. Z liveboxem miałem do czynienia, także właśnie wiem jak to pięknie działa.