Livebox internet i telewizja chcą to samo gniazdo


(Cbool33) #1

Witam. Proszę o pomoc przy rozgryzieniu libebox'a tp i z góry dziękuję za odpowiedz.

Sprawa wygląda tak: po włączeniu wszystkich urządzeń czyli pc, livebox'a i dekodera na kompie net działa ale telewizja nie chce działać i dopiero po zamienieniu wtyczek czerwonej z żółtą zaczyna działać telewizja i wystarczy na chwile te wtyczki zamienić a potem można z powrotem przełożyć tak jak się należy żeby net był na kompie. Dlaczego tak się dzieje? Dodam że livebox to dla mnie nowość gdyż wole markowe routery a produkt tp uważam za g... :).

załączam rysuneczek poglądowy:

(Jeśli ten temat powinien być w dziale hardware to proszę o przeniesienie)


(Maney691) #2

Nie napisałeś czy masz TV z talerzem czy bez ?


(Maniek4) #3

Komputer podłącz do czerwonego portu a dekoder do żółtego.Zaloguj się do Liveboxa i wyłącz usługę TV przez ADSL. Zapisz zmiany i powinno być ok


(Krzysiek21) #4

Trzymaj tylko podłączony dekoder pod liveboxa, oczywiscie jeśli masz TV z SAT .

Ja mam tak zrobione iż net mi idzie nie przez to szajstwo Liveboxa a router, a do liveboxa mam tylko podpięty dekoder i włączone zasilanie do gniazdka z LB .


(Cbool33) #5

wydaje mi się że z talerzem ale ręki nie dam sobie uciąć Bo to u znajomego ogólnie ;]. Ok spróbuje to zrobić u niego co napisałeś. A mam takie pytanie a jak się zresetuje ustawienia livebox'a do fabrycznych to czy oprócz loginu i hasła neostrady będzie jeszcze coś do zrobienia z czym może być problem? i czy robić to w przeglądarce czy guzikiem reset? I czy takie resetowanie może być rozwiązaniem wyżej opisanego problemu?


(Karolekc5) #6

Ja tez tak mam ze dekoder jest podpięty pod czerwony port, ale chyba net działa pod żółtym.

Po resecie wpisujesz tylko login i hasło i działa(ewentualnie samodzielne uaktualnienie oprogramowania )

Reset do ustawię fabrycznych trzymasz przycisk reset tak długo jaz zapali się pierwsza środkowa i ostatnia dioda.

PS: czy z talerzem czy bez to chyba nie ma znaczenia pod ten sam port jest podpięty dekoder.


(Maney691) #7

jeśli jest z talerzem SAT to w LB powinno być TV wyłączone, włączamy je tylko jeśli jest to sam dekoder bez czaszy. A jeśli jest z talerzem to proponuję podłączyć inny modem z routerem (może być np. TEN), pod jedno z wyjść LAN podłączyć dekoder SAT a internet według uznania, pod LAN lub Wi-Fi. To działa :slight_smile: Jeżeli natomiast jest to dekoder bez satki to też jest możliwość podłączenia innych modemów tylko trzeba poszukać w necie jak je skonfigurować.


(Karolekc5) #8

Co ty gadasz??

a jak ma pobierać uprawnienia i VOD??


(Piotrek1240) #9

Tak to prawda musisz wyłączyć w ustawieniach liveboxa "TV przez ADSL", ponieważ ten port fabrycznie jest skonfigurowany do pracy z usługą tv poprzez kabel, ale jak posiadasz tv poprzez satelite to musisz wyłączyć tą usługe. Fizycznie spowoduje to włączenie dostępu do internetu na zółtym porcie i dzięki temu dekoder będzie pobierał uprawienia przy każdorazowym włączeniu oraz będzie możliwość korzystania z VOD.


(Cbool33) #10

@Maniek4 był pierwszy i pomogło dzięki.

Reszty odp nie będę analizował... Powiem tylko że po przestawieniu TV PRZEZ ADSL na wyłączone wszystko działa jak należy ::slight_smile: A więc już nie trzeba przekładać wtyczek. Dodam też że teraz wszystkie ustawienia które wyskakują jako pierwsze menu livebox'a są w pozycji - wyłączonej :slight_smile: a tv oczywiście z talerzem.