Livebox internet i telewizja chcą to samo gniazdo

Witam. Proszę o pomoc przy rozgryzieniu libebox’a tp i z góry dziękuję za odpowiedz.

Sprawa wygląda tak: po włączeniu wszystkich urządzeń czyli pc, livebox’a i dekodera na kompie net działa ale telewizja nie chce działać i dopiero po zamienieniu wtyczek czerwonej z żółtą zaczyna działać telewizja i wystarczy na chwile te wtyczki zamienić a potem można z powrotem przełożyć tak jak się należy żeby net był na kompie. Dlaczego tak się dzieje? Dodam że livebox to dla mnie nowość gdyż wole markowe routery a produkt tp uważam za g… :).

załączam rysuneczek poglądowy:

http://img146.imageshack.us/i/podlaczenielivebox.jpg/

(Jeśli ten temat powinien być w dziale hardware to proszę o przeniesienie)

Nie napisałeś czy masz TV z talerzem czy bez ?

Komputer podłącz do czerwonego portu a dekoder do żółtego.Zaloguj się do Liveboxa i wyłącz usługę TV przez ADSL. Zapisz zmiany i powinno być ok

Trzymaj tylko podłączony dekoder pod liveboxa, oczywiscie jeśli masz TV z SAT .

Ja mam tak zrobione iż net mi idzie nie przez to szajstwo Liveboxa a router, a do liveboxa mam tylko podpięty dekoder i włączone zasilanie do gniazdka z LB .

wydaje mi się że z talerzem ale ręki nie dam sobie uciąć Bo to u znajomego ogólnie ;]. Ok spróbuje to zrobić u niego co napisałeś. A mam takie pytanie a jak się zresetuje ustawienia livebox’a do fabrycznych to czy oprócz loginu i hasła neostrady będzie jeszcze coś do zrobienia z czym może być problem? i czy robić to w przeglądarce czy guzikiem reset? I czy takie resetowanie może być rozwiązaniem wyżej opisanego problemu?

Ja tez tak mam ze dekoder jest podpięty pod czerwony port, ale chyba net działa pod żółtym.

Po resecie wpisujesz tylko login i hasło i działa(ewentualnie samodzielne uaktualnienie oprogramowania )

Reset do ustawię fabrycznych trzymasz przycisk reset tak długo jaz zapali się pierwsza środkowa i ostatnia dioda.

PS: czy z talerzem czy bez to chyba nie ma znaczenia pod ten sam port jest podpięty dekoder.

jeśli jest z talerzem SAT to w LB powinno być TV wyłączone, włączamy je tylko jeśli jest to sam dekoder bez czaszy. A jeśli jest z talerzem to proponuję podłączyć inny modem z routerem (może być np. TEN), pod jedno z wyjść LAN podłączyć dekoder SAT a internet według uznania, pod LAN lub Wi-Fi. To działa :slight_smile: Jeżeli natomiast jest to dekoder bez satki to też jest możliwość podłączenia innych modemów tylko trzeba poszukać w necie jak je skonfigurować.

Co ty gadasz??

a jak ma pobierać uprawnienia i VOD??

Tak to prawda musisz wyłączyć w ustawieniach liveboxa “TV przez ADSL”, ponieważ ten port fabrycznie jest skonfigurowany do pracy z usługą tv poprzez kabel, ale jak posiadasz tv poprzez satelite to musisz wyłączyć tą usługe. Fizycznie spowoduje to włączenie dostępu do internetu na zółtym porcie i dzięki temu dekoder będzie pobierał uprawienia przy każdorazowym włączeniu oraz będzie możliwość korzystania z VOD.

@Maniek4 był pierwszy i pomogło dzięki.

Reszty odp nie będę analizował… Powiem tylko że po przestawieniu TV PRZEZ ADSL na wyłączone wszystko działa jak należy ::slight_smile: A więc już nie trzeba przekładać wtyczek. Dodam też że teraz wszystkie ustawienia które wyskakują jako pierwsze menu livebox’a są w pozycji - wyłączonej :slight_smile: a tv oczywiście z talerzem.