Livebox - kilka pytań

  1. Jakie ciekawe możliwości daje Livebox TP?

  2. Czy jest stabilny?

  3. Czy mogę go wziąć, jeśli posiadam tylko zwykłego PC?

  4. Jakie są opłaty związane z wzięciem i użytkowanie Liveboxa?

  5. Czy opłaca się brać?

  1. Telefon, internet, telewizja

  2. NIE

  3. TAK

  4. 10 zł miesięcznie (chyba że załapiesz sie na promocje to wtedy 1zł miesięcznie przez pierwszy rok a pózniej 10)

Gdy minie umowa musisz oddac livebox-a.

  1. NIE

Lepiej zakupić sobie kartę sieciową standardu WI-FI(bezprzewodowa łączność), i do tego Ruter bezprzewodowy z modemem ADSL. Ale moim zdaniem niema jak miedź. Chyba, że niechcesz mieć plątaniny kabli lub gnizdko telefoniczne masz bardzo daleko i niema jak ukryc kabla telefonicznego by go doprowadzić do zwykłego modemu ADSL(Neostrady).

Największym minusem Liveboxa jest to, że nie jest on twoją własnością, a po wygaśnięciu umowy musisz go oddać. 10 zł miesięcznie razy 24 miesiące umowy to 240zł w błoto, a tak za 150 zł masz prządny Ruter bezprzewodowy z modemem ADSL(obsuguje Neostradę) i do tego kartę sieciową. Wydatek trochę większy ,a co Twoje to Twoje, więc jak się pojawi jakiś inny(TAŃSZY) konkurencyjny dostawca internetu w technologi ADSL np.Netia to nie musisz od niego brać Liveboxa tylko masz swój i płacisz tylko za korzystanie z Neta a nie za jakieś urzadzenia.

Złączono Posta : 18.10.2006 (Sro) 16:15

240 zł plus 150 zł które dokładasz do tej sumy. Czyli 390 zł musisz min. zainwestować.

Oczywiście w cenie Liveboxa?

A nie idze potem jej przedłużyć?

chyba zartujesz :shock:

to 10 zł to jest cena dzierżawe livebox-a (a za inne rzeczy płacisz osobno)

Można ale NIGDY LIVEBOX NIE BEDZIE TWOJ

(chyba że kupisz go za gotówke)

Nie , tv i telefon dodatkowo platne

podpisujesz aneks i kolejne miesiace masz lb

A ile to kosztuje mniejwięcej?

Ok.

Czy LiveBox ma stałe IP?

Czy IP jest wewnętrzne cyz zewnętrzne?

http://www.tp.pl/prt/pl/klienci_ind/int … ?_s=554545

Nie!

Ma IP przydzielane dynamicznie - nadal przecież korzystasz z usługi o wdzięcznej nazwie “Neostrada” …a ta nie daje możliwości przydzielenia stałęgo IP (info w regulaminie)

Odnośnie pyt.2.

I takie i takie…

tj. Posiadasz nadal IP zewnętrzne (przydzielane dynamicznie ) o postaci: 83.X.X.X

…a że livebox pełni rolę routera, podłączone do niego komputery otrzymują IP wewnętrzne o postaci: 192.168.X.X

Czyli jesteś w tym przypadku za tzw. NATem - trzeba więc niekiedy przekierować sobie odpowiednie porty …ale o tym było już pisane - wystarczy poszukać :roll:

BTW

Lekturę radził bym zacząć od:

http://www.tp.pl/prt/pl/klienci_ind/int … ivebox_tp/

A możecie mi powiedzieć co to ta videostrada?

I jeszcze jendo mój kumpel ma Liveboxa bez TV i mówi, że nie wzioł TV bo tam gdzie mieszka nie ma zasięgu. Czy to możliwe?

Tak ciężko sprawdzić na stronie Tepsy?

http://www.tp.pl/prt/pl/klienci_ind/int … pis_uslugi

Tak, jest to możliwe.

Videostrada to dosyć świeża usługa …uruchamiana jest selektywnie począwszy od największych miast. Tutaj masz adresy telepunktów oferujących videostrade

Ponadto ma spore wymagania jeżeli chodzi o transfer …działa więc tylko na wyższych opcjach.

Inaczej mówiąc … jeżeli masz kiepskie parametry linii, odległość od DSLAM jest zbyt duża, DSLAM nie jest doposażony w odpowiednie karty

-na video nie masz co liczyć :roll:

BTW

Info o tym czy możesz mieć videostrade powinieneś uzyskać pod 9393 :wink:

Czyli jaką prędkość łącza trzeba mieć?

Ja mam 512.

4 Mb/s - tj. takie łącze o ile dobrze pamiętam dostajesz na potrzeby videostrady.

Poczytaj jednak najpierw o videostradzie na ww. stronach tepsy, potem wstukaj w google frazę “videostrada” i znowu poczytaj…

Jeżeli nadal będziesz miał pytania odn. możliwości itp. dzwoń: 9393

Info o samej usłudze i pytania “luźne” zadawać możesz na dedykowanej infolinii: 0800 102 103 (o ile dobrze pamiętam) …albo na 0800 102 102 (przekierują rozmowe)