Livebox - komputer: problem z internetem


(Sidorowiczjoanna) #1

Witam, mam pewien problem. Nie jestem pewna czy problem tkwi w samym live box-ie czy raczej w komputerze. Otóż do tej pory wszystko działało prawidłowo na dwóch kompach ale nagle dziś jednemu z komputerów się odwidziało i nie mogę korzystać z internetu. Niby z połączeniem nie ma problemów ani z wbudowaną kartą sieciową, ale mimo wszystko nie mogę otworzyć żadnej strony. Przypuszczam, że nie jest to problem przeglądarki ponieważ gg również nie dział. Proszę o pomoc bo cóż jestem raczej laikiem w tych sprawach. dzięki


(Piotr Wik) #2

może virusik???


#3

asiunia1312 , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif


(Sidorowiczjoanna) #4

drogi adminie gdybym wiedziała jak konkretnie nazwać ten problem to bym to zrobiła. Jak mam go nazwać skoro nie wiem co tam padło? Przejrzałam inne posty i wątki ale jak mówiłam jestem laikiem i niezrozumiały jest dla mnie język typowo techniczny.


(Tomj) #5

prawdopodobnie zostało zerwane połączenie z live boxem ,spróbuj wejść w połączenie sieciowe (w kompie),jeśli o takie chodzi (bezprzewodowe) i zobacz czy ono w ogóle jest ,czy jest aktywne ,jeżeli nie musisz kliknąć prawym myszy na ikonie połączenia i wybrać pokaż dostępne sieci,i wybrać swoją oraz połącz i powinno być ok :smiley:


(Dimatheus) #6

Hej,

LiveBox'y to paskudne urządzenie, które dość często się zacinają. Dlatego na sam początek wymuś ponowne uruchomienie LiveBox'a albo przez skrypt administracyjny (domyślnie 192.168.1.1; użytkownik: admin; hasło: 0000 lub 1234) i zakładkę Zapisz / Wyczyść / Uruchom ponownie , albo starym dobrym sposobem - WW (wyjmij wtyczkę). To działa w 90% przypadków.

Pozdrawiam,

Dimatheus