Livebox + laptop

jak podłączyć tego

http://karen.com.pl/KatItem.asp?id=25&KatItemCId=4290

laptopa do liveboxa bez dongla usb?

co i gdzie się ustawia lub jaki soft?

poprzez - WiFi 802.11a/b/g, Intel® PRO/Wireless 3945

zadnego sofru nie potrzeba, klyck na livebox na restart sieci, właczasz karte bezprzewodowa w kompie. komp wykrywa Ci siec, wpisujesz klucz WEP i powinno Ci ruszyc.

Najlepiej dołączonym kablem ethernetowym - w przypadku liveboxa to najpewniejsze, najmniej problematyczne połaczenie :wink:

niee, wcale niee, ja mam podłączone przez wbudowane WiFi i nie narzekam, a wrecz przeciwnie - smiga mi lepiej niz na 2 kompie połączonym kablem (ok 50 metrów)

P.S. pozatym mozesz takze podłączyc poprzez “Bluetooth”, ale w przypadku livebox-a nie polecam, bo co chwile mi błedy na kompie wyskakiwały ;/ ;/

Ogolnie mówie - ja na mojego liveboxa nie moge narzekac, tnie mi sie raz na miesiac, a tak to problemów nie mam :smiley: :smiley:

Swoją opinie opierasz tylko na własnym doświadczeniu, ja natomiast na statystyce. :mrgreen:

Z doswiadczenia wiem, że w przypadku Liveboxa mało kiedy klienci zgłaszają problemy z połaczeniem ethernetowym …przeważająca większość dotyczy właśnie wi-fi, bluetooth i usb.

…no ale niby skąd miał byś to wiedzieć? :stuck_out_tongue:

chodzi mi oczywiście o wifi, ta aplikacje livebox trzeba instalować?

i czy trzeba wcisnąć przycisk reg na liveboxie przy dodawani kompa

Nie, nie musisz instalować.

Jeżeli korzystasz z dołączonego dongla - musisz doinstalować jego sterowniki z płytki.

Jeżeli jednak korzystasz z wbudowanej karty - już nie.

Powinieneś mieć tylko uruchomioną w kompie usługe zerowej sieci bezprzewodowej.

Tak, musisz wcisnąć przycisk REG by dodać MAC adres karty do liveboxa.

BTW

Jako taka instrukcja

http://www.tp.pl/prt/pl/mam_pytanie/int … ?_a=553109

Co do usługi zerowej…

Start > Uruchom > services.msc

Konfiguracja zerowej sieci bezprzewodowej powinna być włączona (Typ uruchomienia: Automatyczny, Stan: Uruchomiono)

Bedzie łączyć automatycznie i też bedzie wykrywać wszystkie sieci ktore są w zasięgu…

a prościej mówiąc?

czy jak raz już podłączę i net będzie net to automatycznie będzie mi łączył się przy każdym włączeniu laptopa z liveboxem? bo przez dongiel wykrywa mi inne sieci dostępne (sąsiada np)

łączy sie automatycznie, bez zadnego problemu :smiley:

a jezeli nadal bede Ci wykrywało siec sąsaida, to mozesz ustawić swoja jako preferowana… i wtedy siec sąsiada bedzie pomijana :smiley: :smiley:

podłączyłem i działa jak należy, dzięki wszystkim za pomoc

pozdrawiam