Livebox możliwości?

Witam!

Planuję zakup liveboxa do neostrady głównie ze wzgędu że u mnie w domu korzystają 2 osoby z netu. Moje pytanie, czy jeżeli w innym pokoju będzie siadziała sobie osoba z laptopem, to czy w 2 będziemy mogli korzystać z neo? (powiedzmy kompy będą oddzielone 1 ścianą oraz w lini prostej max 10m odległości międy dwoma).i Czy będzie go tego można swobodnie korzystać z telefonu. I co w komputezre i laptopie jest potrzebne do połączenia się z livebox-em?

Pozdrawiam

mam liveboxa od ponad miesiaca, nie jest to zbyt dobre rozwiazanie

czesto zawiesza sie polaczenie na donglu bezprzewodowym, nie mowiac juz ze przy emulu i innych tego typu programach nie radzi sobie

gdyby cale dwa lata kosztowal tylko 1 zl to moglby byc to przyjemny gadzet dla malo wymagajacych, ladnie wyglada i nawet swieci :slight_smile:

osobiscie uwazam ze lepiej zainwestowac w router, bylo sporo tematow na forum

pozdrawiam

Potwierdzam…

Wystarczy wyjaśnić, że livebox to kolejny Sagem i sprawa jasna :stuck_out_tongue:

Ogólnie, częste zwisy, mały zasięg bezprzewodówki (tu dodatkowo spory wpływ ma pozycja w jakiej znajduje się dongiel i sam LB …bywały przypadki, że przy odległości <=1m nie było zasięgu :lol: ), nieraz konflikty przy jednoczesnym podłączeniu eth+usb+wifi

…częste problemy z korzystaniem z voip’a itd. itp.

Lepiej więc zainwestować jednorazowo w jakiś porządny routerek niż w ratach płacić za coś co i tak nie będzie Twoją własnością (no cyba że wyłłożysz na tę lampkę nocną od TP 600pln :roll: )

Wszystko zależy jaka to ściana. Czy z gipsu, cegły czy z betonu. W większosci przypadków zasięg Liveboxa dobrze działa tylko w obrębie jednego pokoju. Tak jak napisali moi poprzednicy najlepiej kupić firmowy bezprzewodowy router za ok. 350 PLN.

Jezeli nie ma się wiekszych wymagań to mozna najakiś czas wziąć w dzierżawę Liveboxa a w razie niezadowolenia bez zadnych konsekwencji zwrócić to pudełko.

w tej roli bardzo dobrze wypada :slight_smile: