Livebox (neostrada) przesył plików między komputerami

Witam!

Ostatnio w moim domu pojawił się drugi komputer (notebook). Zastanawiałem się jak połączyć je w sieć i doszedłem do wniosku, aby wziąć od TPSA livebooks’a. Czesto jak przesyłam pliki między jednym kompem a drugim urządzenie (ten pseudo ruter) się zawiesza, pomaga odłączenie go z prądu. Może mam coś nie tak w ustawieniach? Czy poprostu, to urządzenie jest dobre jak je się na śmietnik wyrzuci?

Pozdrawiam!

Rafalski

Proszę zmienić tytuł na konkretniejszy.

Zwróc tego liveboxa bo to złom,to jest ich przypadłosc te zwiechy,lepiej odlożyc troche i kupuc router.

Niestety ale pomimo wcześniejszego zachwalania to te routery to czysty złom.

Idź do TP i spróbuj go wrócić.

I jak będziesz miał kasę to pomyślimy o kupnie routera (z AP jeśli chcesz bezprzewodowo)

Witam! Korzystam z livboxa i jestem zadowolony :slight_smile: (Wiem wiekszosc uwaza to za szmelc) też miałem problem z wieszaniem sie ale juz go rozwiazałem trzeba poprostu podłaczyc go za pomocą kabla ethernet, u mnie problem znikł. Co do przesyłania plików to z kompa na komp w sieci livebox wysyla spokojnie 300 kb/s wiec nie jest zle :slight_smile:

Pozdrawiam.

Problem w tym, że ja z nimi umowę na rok czasu o te G podpisałem. Taka promocja, pół roku za 1zł, drugie pół za 10zł, czy jakoś tak. Chociaż wczoraj przyszedł rachunek i w rachunku promocji nie było, ale jak do nich zadzwoniłem to korektę zrobili. Poprostu ostatnio odnosze wrażenie, że TP chce od klientów jak najwięcej kasy wyciągnąć. Ech… Brutalna rzeczywistość.

Laptopa nie podłącze przez kabel, bo to się mija z celem. W końcu livebox powinien obsługiwać sieć bezprzewodową.

Powinien…

Ale w takim przypadku zalicza większą zwiechę i muli.

Dla samego neta korzystaj z wifi.

Dla przesyłu dużych plików dołącz kabel :slight_smile:

Chyba sie nie zrozumieliśmy:). Chodzi o to zeby samego liveboxa podlaczyc do komputera przez kabel ethernet! Bo zapewne masz przez USB ?? I przez to własnie łapie zwiechy! Jeżeli juz bardzo chcesz przez USB to musisz pobawic sie z napieciem na USB ale najlepszym rozwiazaniem jest podłaczenie routera przez kabel ethernet. A do laptopa urzadzenie wifi.

tylko ja go (cholera) pod sufitem powiesiłem :P. No nic …jakoś z tym będe żył. W końcu raptem za niego dam 6*1+6*10=66zł, więc jak się wkurze to kupie sobie reuter. Jakbyście mogli, to doradźcie coś. Ostatnio w necie przeglądałem produkty D-Link i widziałem jakieś trzy modele. Najtańszy koło 150zł. Coś o nim wiecie?

…nie, nie, nie… :lol: oba komputery przez WIFI. Laptop ma wbudowany, a PCet przez ich adapter :slight_smile:

…a wogle to ostatnio TPSA mnie wkurza, jak dzwonie na ich błękitną linię to rozmowa po 3 minutach przechodzi do awantury. Wszystko zaczęło się od podpisania z nimi umowy długoterminowej (2 lata) o neostradę 512. Pytałem się, co będzie jak ceny internetu spadną. Konsultanci zapewniali mnie, że zmniejszą mi abonament. A tymczasem, ja stały abonent płace 90 zł a nowi 25.

Hm… 2x wifi na routerze neo? Nie wydaje mi sie aby to było dobre rozwiązanie no ale cóż jak juz tak chcesz to nic nie poradzimy :smiley:

nie polecam liveboxa to złom, co 3 dni mi się zawiesza, teraz zbieram kasę na router i i kartę bezprzewodową, dzięki której neta neostrady przez najbliższe 3 lata będę miał bez problemu

Mi tam juz działa 3 miesiące bez zwiechy :slight_smile: Chyba trafiłem na dobry model :):slight_smile: (tfu, tfu :stuck_out_tongue: odpukać )