LIVEBOX - podzial lacza na 2 kompy

Witam,

Przez 3 lata używałem neostradę. Dzieliłem ją na 2 kompy stacjonarne poprzez karty sieciowe. Teraz zdecydowałem sie na liveboxa. Podłączyłem to do TV i kompa (bezprzewodowo, “modem” WiFi Sagema). Internet działa, ale jak włączę połączenie lokalne (te z karty sieciowej, żeby 2 komp miał internet) to wtedy ta “neostrada livebox’owa” się tak jakby deaktywuje (internet przestaje po prostu działać). Połączenie sieciowe jest, bo np. wymieniać się plikami czy grać po lanie można…

I teraz… co mam zrobić aby na 2 kompach działał net? Czy trzeba koniecznie kupić router? Chciałbym po prostu udostępnić neta tak jak robiłem to poprzednio mając neostradę.

Pozdrawiam

Livebox to magiczne urządzenie w złego tego słowa znaczeniu. Jedno jest pewne, routera innego do usługi “videostrada” nie ma. Więc zakup innego jest bezcelowy jeżeli chcesz się “cieszyć” tą usługą.

Teraz poprostu, zamiast podłączać kompa 2 pod kompa 1 to kompa 2 podepnij pod LiveBoxa, a komp 1 już tak pewnie masz.

Bolo - czyli muszę kupić jakiś modem WiFi (najlepiej ten sam co z liveboxem dostałem) tak?

LiveBox jest już routerem i ma też Wi-Fi.

do LiveBoxa musisz podpiąć komputer 1 i komputer 2, tyle że między kompem 2 a 1 miałeś Skrętkę-Cross to musisz sobie kupić zwykły kabel nie crossowany.