Livebox- problem z drugim kompem

Witam.

Dzisiaj dostałem livebox’a, zainstalowałem go w laptopie (wybrałem opcje bezprzewodowego internetu) i wszystko śmiga jak należy ale gdy chce zainstalować go w drugim kompie (stacjonarnym za pośrednictwem USB) to wyskakuje mi że nie może się połączyć tzn. możliwe ze nie może pobrać IP. No i teraz zwracam się głównie do tych co posiadają livebox’a i podłączyli go tak jak ja tyle że im się udało :stuck_out_tongue:

Wszystko mam podłączone chyba dobrze bo parę razy sprawdzałem.

Czekam na odpowiedź, Pozdrawiam

a zainstalowałeś apikacje tp na obu kompach?

na tym z usb była wcześniej zainstalowana apikacja tp?

nowy10 to wyglądało tak że najpierw zainstalowałem tą aplikacje livebox na laptopie (odinstalowałem tą wcześniejszą aplikacje) no i wszystko tak jak napisałem wcześniej ładnie chodzi.

Na stacjonarnym zrobiłem identycznie tylko że zamiast wybrać połączenie bezprzewodowe wybrałem poprzez kabel USB no i nie chce mi połączyć :confused:

wybrałeś instalację dodatkowego komputera a nie pełną?

najpierw trzeba zainstalować ta aplikację i sterowniki i w odpowiednim momencie dopiero podłączyc usb

W obydwóch komputerach wybrałem opcje pełną. I na pewno dobrze postępowałem jeśli chodzi o instalacje.

wg mnie trzeba w pierwszym wybrać tylko instalację pełna, a nastepnie dodać tylko komputer, gdyż livebox już jest poprawnie skonfigurowany

tak właśnie trzeba zrobić, na pierwszym kompie instaluj opcję pełna instalacja, na drugim kompie już dodajesz tylko komtuter do routera więc skorzystaj z opcji

To także nic nie pomaga, ale spróbuje jeszcze raz za chwile. A póki co może jeszcze jakieś propozycje :slight_smile: ?

0800102102

ok, już problem rozwiązany (tzn. już dawno ale zapomniałem odpisać) musiałem ręcznie skonfigurować IP i DNS.

Dzięki za pomoc :slight_smile: