Livebox - problem

Wspominałem już o tym w dziale “Bezpieczeństwo”, ale problem, z tego co widzę, trzeba umieścić i tutaj.

Korzystam z liveboxa - lecz od pewnego momentu straciłem łączność z netem (piszę z kompa brata). Ale co ciekawe brat także jest podłączony do tego samego liveboxa przez WiFi i net ma.

Próbowałem przez kabel ethernet (jak wcześniej) jeszcze raz zainstalować soft z CD, ale wyświetla komunikat, że brakuje karty Ethernet, jednak gdy instaluję za pomocą kabla USB - też nie może nawiązać połączenia między routerem a puszką.

Firewalla na czas instalacji mam ofkorz wyłączonego.

Jeszcze jedna, interesująca sprawa- problem ten praktycznie zbiegł się z wykryciem trojana na moim kompie, może to jego sprawka (choć wg raportu został usunięty, ale problem został…)

Any ideas?

Będę wdzięczny za szybką pomoc.

philoos , masz zainstalowane sterowniki do karty sieciowej?

Jasne, że miałem :wink:

Problem rozwiązany - wina była po stronie trojana, który w jakiś sposób “usuwał” adresy IP, więc w sieci de facto nie istniałem.

Format załatwił sprawę, bo z logów w hijacku i combo nie wynikało bym miał jakiś syf.

Temat można zamknąć. :slight_smile:

Jeśli łączysz się przez ethernet to nie instaluj żadnego oprogramowania z płyty. Nie jest Ci potrzebne. Poprostu wpinasz kabel i masz internet, no oczywiście jeśli w LB jest włączony DHCP a w połączeniach sieciowych we właściwościach karty masz ustawione aby system pobierał IP i DNS automatycznie.