Livebox przerywa połączenie przez Ethernet

Witam!!

Mam problem z połączeniem z internetem. To znaczy mam połączenie lecz rozłącza je po 15min-10h i zaraz znowu podłącza się. Mi to nie przeszkadza lecz poznałem fajną grę RPG on-line i samo do niej się dostanie to wielkie szczęście loguje się do niej z 15min-1h. Ale często wywala mnie z powodu przerwania mojego połączenia.

Dane sprzętu itd:

Vista x64 Ultimate (BOX) + SP 1

4GB RAM DDR II

połączenie z livebox to Ethernet.

Szybkość neta 6Mb/s

WIDZIAŁEM INNE WĄTKI ALE WSZYSTKIE TO O USB lub WiFi i radzę przejść na et.

Pozdrawiam i proszą o szybką pomoc!

Zapoznaj się proszę z tą stroną i zmień tytuł na

konkretny. Inaczej temat poleci do śmietnika.

połacz na dwa , kabel i ethernet a jeżeli bedzie powtarzac sie to przez wi fi a jezeli dalej bedzie to reinstalka ( u mnie problem ustapił)

To nie wina systemu bo już reinstalowałem. Inne propozycję proszę co może być problemem?

Szczerze to radzę zakupić modem z routerem i opcjonalnie z wi-fi. Pracuję w firmie telekomunikacyjnej i na temat Liveboxów można mówić duuużo… złego. Gwarantuję że problem ustąpi. Ewentualnie można jeszcze sprawdzić usługę na 0800102102 , czy to nie przypadkiem wina kiepskiego łącza telefonicznego.

Witam!

Ok zmienię modem ale proszę mi podać kilka przykładów routerów które obsłużą videostrade

hmm… innych routerów pod videostradą nie testowałem, ale jak masz możliwość jakiś do testów załatwić to sam jestem ciekaw czy to w ogóle ruszy :slight_smile:

A jeśli już to proponuję http://www.ceneo.pl/214902

Z innym modemem będzie problem zobacz np: tu

Dzięki!

A jeszcze jedno skoro mam videostrade to przedstawię to graficznie. czy moge tak zrobić?

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/af573baedcdef2e6.html

Jeśli dobrze widzę na rysunku ma być ruter D-link z modemem ADSL, tak? Jeśli tak, to niestety nie będzie to działać, do linii może być podłączony tylko jeden modem adsl, którym jest Livebox.

Witam!

Tak zgadza sie, kurcze szkoda ze nie bedzie dzialalo ale za rok konczy mi sie umowa z live box