Livebox TP, kabel USB - zawiesza połączenie


(Olislask) #1

Witam wszystkich, mam pewien problem. Livebox TP mam podłączony do komputera kablem USB, ponieważ nie posiadam wbudowanej karty Ethernet. I pojawia się problem, otóż po pewnym czasie zawiesza mi się połączenie, strony nie chcą się wyświetlać. Jak słucham muzyki to połączenie trwa dłużej, gdy wyłączę przykładowo Winampa i odejdę od komputera, muszę wyjąć kabel z Liveboxa i ponownie włączyć, by strony działały. Miał ktoś podobny problem? Myślę, że to nie wina Liveboxa, tylko pewnie systemu, może mam coś źle ustawione? Pozdrawiam.


(Dontbesoso) #2

Sprawdź w menedżerze urządzeń, przy koncentratorach USB, na karcie zasilanie odhacz opcję "pozwól aby system wyłączył urządzenie w celu oszczędzania energii czy tam prądu.." coś takiego.


(Olislask) #3

Odhaczone, ale niestety dalej nie pomaga. Jest ktoś w stanie mi pomóc?


(Loczek__16) #4

Ja proponuje zmiane typu połączenia, możesz użyc połączenia Ethernet lub Wi-Fi. Jeśli łączysz sie przez usb to tworzona jest wirtualna karta sieciowa, z którą są same problemy. Sam miałem takie połączenie i powiem Ci ze jest to normalka przy tego rodzaju połączeniu.


(Dontbesoso) #5

nop, też może być. Ostatecznie karta sieciowa na pci to ok. 25 zł+2-3 metry kabelka (który i tak pewno masz w zestawie do livebox'a). Połączenie powinno być dużo stabilniejsze.


(Olislask) #6

http://i43.tinypic.com/x5p5jc.jpg <- to oznacza, że mam to pci?


(Dontbesoso) #7

masz, masz pci.. w każdym komputerze po roku 1997 jest przynajmniej jedno (obecnie 3-4).

Masz również niedoinstalowane sterowniki od chipsetu i czegoś tam jeszcze, doinstaluj, być może stąd problemy z USB?


(Olislask) #8

W porządku. Tylko jak mam znaleźć te sterowniki? Wybaczcie, nie jestem specjalistą, ale bardzo doceniam waszą pomoc i dziękuję za każdy post.


(Dontbesoso) #9

Metoda nr 1:

przeszukaj kartonik, w którym trzymasz płyty od swojego komputera, może znajdziesz tam płytkę opisaną "mainboard" itp. to będzie prawdopodobnie ta płyta i będą na niej sterowniki.

Metoda nr 2:

Śrubokręt w garść i zdejmujesz blachę boczną z obudowy i czytasz z płyty głównej napisy (nic nie rozłączasz i za dużo nie grzebiesz) coś w stylu Gigabyte-coś tam coś tam lub Asus-coś tam coś tam, czyli markę płyty i jej model i wtedy:

  • wchodzisz na stronę producenta płyty, wyszukujesz swój model i pobierasz sterowniki lub

  • podajesz markę i model a użytkownicy forum podają ci odnośniki do ściągnięcia

potem ściągasz, instalujesz i patrzysz, czy ci poznikały te znaczki zapytania z menedżera urządzeń poznikały..

Metoda nr 3:

pobierasz program w stylu everest home edition:

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2& ... ition+2.20

lub corporate edition:

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2& ... +5.01.1700

, uruchamiasz, zaglądasz na kartę "mainboard/płyta główna" i jeśli masz tam markę i model (marka jest w zasadzie nieistotna, istotny jest model), to robisz dalej tak samo jak w metodzie 2.

Polecam metodę 2, oswoisz się trochę z widokiem bebechów kompa :wink: i sprawdzisz czy masz PCI i takie tam..


(Olislask) #10

Moja płytka główna: ASUS K8N-VM


(Dontbesoso) #11

chipset:

http://dlsvr04.asus.com/pub/ASUS/mb/soc ... refw2k.zip

i poprawka do windows xp z sp3, poprawiająca błędy z USB:

http://dlsvr04.asus.com/pub/ASUS/misc/utils/S3USB.zip

pościągaj, poinstaluj i zobacz jak działa.


(Olislask) #12

Dzięki za pomoc, niestety dalej lipa. Wszystko zainstalowałem, nawet pojechałem do salonu TP po nową płytkę ze sterownikami i ch... za przeproszeniem. Aktualnie siedzę na "USB" i pewnie zaraz mi się zawiesi połączenie. Próbowałem wbić na Ethernet, wszystko ładnie się zainstalowało, nawet w panel konfiguracyjny udało mi się wejść, jednak dalej brak synchronizacji na łączu i strony się nie wyświetlają. Pozostaje mi chyba tylko restartować komputer co 5/10 minut. Ehh...


(Dontbesoso) #13

z połączenia przez ethernet nie skorzystasz dopóki nie masz karty sieciowej (zwykłej, kablowej). Dokup sobie za 20-30 dychy i będzie śmigać.


(Olislask) #14

Heh, ok. Jeszcze jedno, myślę, że ostatnie pytanko. Da się sprawdzić czy mam kartę sieciową wbudowaną? Everestem? Bo nie potrafię rozkręcać kompa, a nie chciałbym kupować nowej, gdyby się okazało, że jednak ją mam (sterowniki się zainstalowały). Pozdro.


(Dontbesoso) #15

spójrz na tył obudowy, powinieneś zobaczyć tam "dziurkę", złącze podobne do wtyczki telefonicznej, wyglądające tak:

http://img.alibaba.com/photo/11633272/R ... nector.jpg

ew. zajrzyj po prostu do menedżera urządzeń i zobacz, czy w pozycji karty sieciowe masz cosik.. w evereście też zobaczysz w zakładce sieć -> PCI/PNP...


(Olislask) #16

Niestety wygląda na to, że jednak mam wbudowaną kartę sieciową.


(Dontbesoso) #17

no, to super :wink: teraz wystarczy kabelek i możesz połączyć się przez kartę sieciową.