Livebox tp na dwóch komputerach


(Azbwcx) #1

Witam! Mam raczej pytanie niż problem. Otóż od dwóch lat korzystam z liveboxu tp poprzez kabel sieciowy. Ojciec dzisiaj podłączył swojego laptopa do tego samego modemu poprzez WiFi. Wiem że speed niestety musimy dzielić na dwóch. Ale czy jest możliwość by poprzez internet ja lub ojciec moglibyśmy wejść do siebie na kompa? Albo np. sprawdzić co kto kiedy pobiera czy "ogląda"(:P) Tj. używamy tego samego źródła internetu, więc pytanie czy przez to nie jesteśmy w jakiś sposób połączeni :stuck_out_tongue: Bd wdzięczny za szybką odp :stuck_out_tongue:


(Kalin 93) #2

Bez trojana nie jest to możliwe :slight_smile:


(przemox) #3

Odpowiadam jako zwykły użytkownik, tzn. nie mam wielkiej wiedzy informatycznej. Otóż nawet jeśli pracujecie w sieci - po skonfigurowaniu w Windowsie - to domyślnie widać tylko foldery udostępnione. Można udostępnić nawet cały dysk, ale to wymaga odpowiedniej operacji. A zatem ojciec raczej nie zobaczy, co tam masz ciekawego... :stuck_out_tongue:


(xyzzyx) #4

Nie wiem czy o to ci chodzi ale: Od blisko 3 lat do LiveBoxa mam podłączony komputer i Dreambox7020(tuner Sat) który również ma połączenie z internetem. Przy użyciu TotalComandera mam na komputerze dostęp do całej zawartości dysku twardego DreamBoxa i wykonywać na nim przeróżne operacje. Najpierw jednak w menu DreamBoxa trzeba zrobić odpowiednie wpisy(I.P., Brama i.t.d.) a więc tak zwyczajnie chyba się podglądać nie można. Pozdrawiam.


(Azbwcx) #5

Thx za szybkie odp.. Poprawiliście mi humor :stuck_out_tongue: temat do zamknięcia. Pozdro