Livebox Tp, neostrada 1 mb [Freezy]

Witam drogich internautów. Jestem użytkownikiem neostrady Tp 1mb i liveboxa. Mieszkam na wsi i odkąd pamiętam nigdy nie miałem pingu poniżej 100ms. Byłem w stanie to jeszcze znieść. Obecnie jednak pojawił się nowy problem freezy: przedstawię co się dzieje na przykładzie gry MMORPG. Gram, gram wszystko jest dobrze i nagle wszystko dookoła “zamiera”, i nic nie mogę zrobić… Trwa to kilkadziesiąt sekund.Wcześniej tego problemu nie miałem. Da się coś z tym zrobić? Dodam, że używam systemu Windows XP + Servicepack 3, oraz antywirusa avira free. Prosiłbym o pomoc i doradzenie co zrobić w takiej sytuacji. Z góry dziękuję.

Neostrada praktycznie nie nadaje się do gier online, właśnie ze względu na wysokie pingi, przeciążone serwery. Wpisz w uruchom , polecenie ping -t wp.pl i zobacz jaki masz czas średnio MS.

Ja mam średni czas, 26ms :smiley:

Średnie opoźnienie 80ms. Te wysokie pingi daje radę wytrzymać tylko najbardziej denerwują mnie te freezy. Poza tym nie mam za bardzo możliwości zmiany internetu, gdyż mieszkam na wsi i mogę mieć tylko neostradę. Jak myślicie wykopanie liveboxa i zamienienie go na inny modem coś da? I co zrobić z tymi freezami?

Ping 100ms, jest zapewne spowodowany tym że mieszkasz dosyć daleko od centrali, a czy zmiana Livebox-a coś zmieni ?

Chyba raczej nie, poprostu serwery TPsa są po przeciążane i nie wyrabiają.

Eh ta cała neostrada. Mój kolega mieszkający w sąsiedztwie miał modem sagema fast 800 i na neostradzie miał pingi 100ms. Po zmnienieniu modemu i wstawieniu w jego miejscie routera jego ping spadły do 20-30 ms.Z tego wynika pytanie czy zmiana routera w czymś pomoże? I czym mogą być spowodowane te freezy? Bo do tego, że są wysokie pingi to już się przyzwyczaiłem . Teraz najbardziej denerwują mnie te freezy; s