Livebox, tv na życzenie, odlegołość. Problem


(Daniello Daniel) #1

Witam, dzisiaj przywiózł mi kurier liveboxa wraz z telewizją. Ale jest jeden problem. Tv jest na 1 piętrze, kompa mam na 2. I w instrukcji pisze że livebox ma być podłączony z dekoderem i pc. Z racji tego że kompa mam dosyć daleko od telewizora, czy nie da sie jakoś ominąć tego aby livebox był podpięty do dekodera ? Bo mi video na życzenie nie jest potrzebne, wystarczy mi tylko zwykłe kanały tv. Da sie tak zrobić ? Za pomoc będę wdzięczny.


(xyzzyx) #2

A gdyby tak LiveBoxa po WiFi do Pc-ta. Pozdrawiam.


(Dimatheus) #3

Hej,

A jak wyobrażasz sobie podpięcie telewizji bez dekodera?? Raczej nie jest to możliwe. Ogólnie jest tak, że LiveBox'a podłączasz do linii telefonicznej, a następnie do LiveBox'a podłączasz dekoder i do niego przez Euro Scart telewizor. Jeśli chodzi o internet to albo podłączasz go kabelkiem do LiveBox'a (poprzez kabel sieciowy RJ-45), albo kablem USB, bądź też bezprzewodowo przy pomocy karty WiFi Sagem'a, dołączonej do zestawu, albo innej karty bezprzewodowej. Wobec tego do oglądania telewizji konieczne jest połączenie kablowe dekodera z LiveBox'em (przy pomocy zwykłego kabla sieciowego RJ-45), natomiast internet - przewodowo (USB lub RJ-45) lub przez WiFi.

Pozdrawiam,

Dimatheus


(Daniello Daniel) #4

Nie dostałem do tego karty wifi sagema :frowning: a na pudełkach też nic nie pisze że powinien być w zestawie...Wszystko co opisane jest na pudle czyli co powinno być to jest ale o żadnej karcie nic nie pisze.


(Dimatheus) #5

Hej,

Troszkę dziwne - widać że nadal mieszają z zawartością pudełka z LiveBox'em... :confused: Jedyne więc co zostaje, to albo kupić kartę WiFi do komputera, albo podłączyć komputer poprzez kabel sieciowy - w sumie przez RJ-45 można przesyłać sygnał nawet 100 metrowym przewodem. :slight_smile: Fakt że to dodatkowe kable, ale gdy się je odpowiednio ukryje... :slight_smile:

Pozdrawiam,

Dimatheus


(system) #6

Albo kupić takie urządzonko które wpina się do gniazdka prądu elektrycznego, do tego urządzonka podpinasz Liveboxa ethernetem, drugie urządzonko masz koło dekodera i je również podpinasz ethernetem.


(Sqeteq) #7

to urządzonko to babybox które jest daremne. po prostu postaw sobie liveboxa obok TV i kup Wi-Fi adapter do kompa :slight_smile:


(system) #8

Cóż za herezje prawisz? Babybox to taki livebox tylko bez jakichś opcji. A to o czym mówie to są adaptery LAN-Prąd-LAN. Jak to sie dokładnie nazywa to nie wiem ale jak poszuka na google a potem na np allegro to znajdzie.


(Dimatheus) #9

Hej,

Troszkę drobi wyszedłby taki biznes. A z drugie strony mogłyby na ekranie pojawiać się zakłócenia, gdy zwiększałby się pobór prądu. Dlatego jeszcze lepszym rozwiązaniem, byłaby drobna hybryda - zamiast przekazywać sygnał z LiveBox'a do Videostrady, lepiej przekazać sygnał z Videostrady do TV za pomocą obecnych na rynku adapterów bezprzewodowych - jedną jego końcówkę podłączasz do Euro Scart'a w Videostradzie, a drugą bezpośrednio do TV - i też będzie działać... :slight_smile:

To nie jest Babybox tylko LiveBox. Ten pierwszy to na dobrą sprawę brama z routerem, ale pozbawiona WiFi oraz tylko z jednym portem RJ-45, więc podłączenie dodatkowych komputerów wymaga użycia switch'a. Dodatkowo Babybox nie posiada możliwości obsługi TV - tylko dostęp do internetu oraz telefonu VoIP.

Zgadza się - wspomniane znajdziesz na przykład tutaj

Pozdrawiam,

Dimatheus