Livebox uruchamianie

Zainstalowałem liveboxa. W zasadzie działa ok, ale jest jeden problem. Ma on uruchamiać się przy starcie systemu, ale trwa to strasznie długo, jakies 5-10minut po starcie internet odpala. To normalne, wada? Da się to jakoś zmienić?

ja też mam liveboxa ale u mnie się odrazu odpala przy starcie a nie po 5 min może masz jakiegoś syfa w kompie

Odinstaluj i zainstaluj jeszcze raz, może to coś da.

he widze idziecie tropem dawnych metod wywal zainstaluj od nowa i działa. To nie windows że się wysypie to go wywalami i instaluemy od nowa. Miałeś może wcześniej neostrade, albo jakieś inne podłączenie któe korzysta z lini TP ? Napisz mi jeszcze skąd jesteś. Powiem Ci że ja miałem doczynienia i instalowałem SDI, Neo, róznego rodzaju DSL, i ostatnio te LIVEBOX, w połączeniach neo albo livebox masz coś takiego że musi się sprzęt zsynchronizować z linią, czyli znaleść odpowiednią (wolną) częstotliwość i dopiero moze się logować do systemów (serwerów)TP. Coś mi się podejrzewa że mas stare kable albo jakieś plontaninki i dlatego to dłużej trwa, telefon normalnie działa? Ja bym zadzwonił do biura obsługi neostrady i poprosił zeby sprawdzili jak to u Ciebie wygląda ta synchronizacja kiedy oni uzyskują sygnal a kiedy ty.

P.S. He człowieczek mądry bo w TP pracował :slight_smile:

Co masz na mysli pisząc “jakies 5-10minut po starcie internet odpala” ??

Podstawa to:

-jak masz podpiętego liveboxa …usb, ethernet, wi-fi ?

-kiedy livebox łapie synchro? (dioda @ świeci światłem ciągłym)

Jeżeli z synchro jest wszystko ok, to reinstalacja liveboxa

…w przypadku gdy jedziesz na wi-fi, sprobuj podłączyć kablem ethernetowym i sprawdź jak bedzie.

Optymalizujesz autostart systemu (wywalasz z niego zbędne programy), czyścisz rejestr, czyścisz i resetujesz ustawienia przeglądarki …w przypadku połączenia bezprzewodowego sprawdzasz moc sygnału - jeżeli < 74% sprobuj przesunąc liveboxa lub komputer by uzyskać lepsze parametry.

Jezeli nadal nie pomaga - resetujesz liveboxa do ustawień fabrycznych i konfigurujesz na nowo (odłączasz zasilanie, po ponownym podłączeniu gdy zapalą się wszystkie diody wciskasz i trzymasz przycisk RST - teoretycznie trzymasz do momentu gdy zapalą sie diody 1,3,5 - w praktyce jednak nie zapalają się jednocześnie… trwa to ok 2-3 min.)

Jezeli nic to nie pomoże - dzwonisz na 0800 102 102 i wyjaśniasz w czym problem…

BTW

Zaraz po “odpaleniu internetu” …jak to ładnie określiłeś :lol:

wejdź w panel konfiguracyjny Liveboxa (odpalasz przeglądarke i włazisz na adres: 192.168.1.1 - login/hasło: admin

-potem w: dostęp do internetu, tam sprawdzasz jak długo jest połączony :wink:

Dzię ki za odzew. Jak narazie - reinstalowałem soft liveboxa. Jest podobnie, żmoże przesadziłem z 5 minutami ale tak 3 min muszę czekac:). W lapku, który wifi ma wbudowane działa to bez zarzutów(a jest w gorszym położeniu jakby do liveboxa(boxa tego).