Livebox vs. Krasnal

(Raadeq) #1

Otóż, mam taki problem, nie wiem jaki port odblokować (chyba, że tu o coś innego chodzi) aby działał mi MySQL. Mam przekierowany port 80, przy wejściu na 127.0.0.1 wchodzi do strony startowej krasnal, krasnal uruchamia się bez obsługi mysql (czerwona lampka). Probowałem poprzez odblokowanie portu 3306, niestety nie pomogło. Wchodząc z zewnętrznego IP uruchamia mi się panel logowania livebox (to mój drugi problem, z którym nie potrafię sobie poradzić). Widziałem dużo tematów związanych z działaniem krasnala na liveboxie, niestety nie znalazłem w żadnym odpowiedzi.

Czy odblokowanie wszystkich portów odrazu od 1 do 65535 jest bezpiecznym/rozsądnym rozwiązaniem?

(Kosa2) #2

Rozsądnym/bezpiecznym napewno nie bo jak odblokujesz wszystkie porty to zagrożenie ze strony wirów i hackerów znacznie wzrośnie.

Najlepiej sprawdź czy poprawnie zainstalowałeś mysql i czy masz odblokowane te porty których on używa[wszystkich nie :)]

(Raadeq) #3

Niestety reinstalacja samego mysql jak i krasnala nic nie pomaga, w pliku my.ini jest napisane, że korzysta z portu 3306, ale już jest odblokowany.

#CLIENT SECTION

# ----------------------------------------------------------------------

#

# The following options will be read by MySQL client applications.

# Note that only client applications shipped by MySQL are guaranteed

# to read this section. If you want your own MySQL client program to

# honor these values, you need to specify it as an option during the

# MySQL client library initialization.

#

[client]

port=3306

# SERVER SECTION

# ----------------------------------------------------------------------

#

# The following options will be read by the MySQL Server. Make sure that

# you have installed the server correctly (see above) so it reads this 

# file.

#

[mysqld]

# The TCP/IP Port the MySQL Server will listen on

port=3306

(Goofi18) #4

a sprawdzałeś czy nie odpali PHPmyadmin?? looknij ewentualnie możesz kliknąć do mnie na GG postaram się cosik pomóc jeżeli nadal potrzebujesz pomocy