Livebox + Wifi + drugi komputer ( laptop )

Wyszukujesz poprzez twoją kartę wifi sieci neostrada …, klikasz połącz wyskakuje okienko z miejscem na wpisanie SSID i klucza

Witam. Nie tworząc nowego wątku. Chciałbym się podpiąć pod temat ponieważ mam problem. Mam neostrade z liveboxem. Zainstalowana jest na komputerze PC a połączony adapterem Wi-Fi. Niedawno kupiłem Laptopa który ma wbudowaną kartę bezprzewodową ale nie wiem jak podłączyć się bezprzewodowo do istniejącej sieci. Na laptopie wykrywa mi neostrade, sila sygnału znakomita, zabezpieczenie WEP. Klikając na tą sieć wyskakuje za każdym razem błąd że nie można było nawiązać połączenia… Nie wyskoczyło nawet żadne okno żeby wpisać klucz WEP. Na laptopie oczywiście też zainstalowałem neo. Poradźcie coś bo już apopleksji dostaje próbowałem już wielu rzeczy i nadal nic. Pozdrawiam i liczę na odpowiedź :wink:

Heh kilka chwil po napisaniu tutaj postu udało mi się w końcu połączyć. Natomiast pojawił się kolejny problem ;/ wyskakuje błąd na PC i laptopie że jest konflikt IP bo i na tym i na tym jest jedno IP ;( jak zrobić aby było możliwe korzystanie z neta jednocześnie na laptopie i PC??

Na routerze trzeba wcisnąć odpowiedni przycisk, chyba REG, potem jest pewien czas na to żeby się połączyć.

No właśnie po wciśnięciu REG udało mi się nawiązac połączenie ale konflikt IP i tak nadal jest ;/

W obu komputerach we właściwościach protokołu TCP/IP ustawiasz “Pobierz adres IP automatycznie” (nie do końca tak to brzmiało, ale będziesz wiedział o co chodzi). Ew. wpisujesz na obu inne adresy IP.

Jeśli zaznaczę aby pobierał adresy na oby kompach automatycznie to na laptopie po włączeniu działa tylko chwile i się wyłącza pisząc że brak dostępu. A z tymi wpisywanymi adresami to nie wiem jak się to robi :? Pomoże ktoś?