Livebox - WiFi - wzmocnienie zasięgu

Witam, :smiley:

Wiem na pewno ,że macie dosyć tych tematów o Livebox’ie ,ale może mi pomożecie :twisted:

Mój zasięg Wifi jest dosyć dobry. Często jest bardzo dobry ,a za chwilę niski. Co jakiś czas mnie “kickuje”. Oczywiście są takie dni kiedy nie ,ale jest to dla mnie uciążliwe. Nie mam nerwów jak pewnie większość ludzi. Mieszkam w domku jednorodzinnym, modem stoi na dole po drodze ma do pokonania schody no i jedne drzwi chyba ,że są otwarte. Większość ścian jest obita drewnem. Ściany są średniej grubości. Jak wiadomo Livebox to ,ale cóż jeszcze jestem nie pełno letni i nie mam dużego wpływu na internet oraz nie mam dużego wyboru ,bo mieszkam w małym miasteczku, więc chciałem się dowiedzieć jak wzmocic owy sygnał ,żeby mnie nie “kickowalo”. Trochę czytałem o tym ,ze można kupić zewnętrzną antenę, panel etc.

Tutaj moje pytanie - Co i jak z tą anteną, panelem? Co jeszcze trzeba kupić? Jest konieczne rozkręcanie LB?

Proszę wspiera mnie radami ,a nie pisać komentarze “spytaj wujka google”. :slight_smile:

Za wszystkie konstruktywne komentarze dziękuje. :twisted:

Może to pomoże poczytaj sobie

http://www.pcworld.pl/artykuly/55934/Li … camy…html

Dzięki ,ale czytałem to już. Ja się mało znam na takich rzeczach ,a w szczególności na rozkręcaniu sprzętów. Nie chce go uszkodzić oraz zerwać tej plomby a co za tym idzie płacić 600 zł :slight_smile:

Proszę o więcej linków. Najbardziej jednak był bym zadowolony o porady osób ,które mają o tym jakiekolwiek pojęcie/miały podobny problem.

Pomoc przy wybraniu sprzętu etc.

Dzięki wielkie. :smiley:

Wiec powiem tak zapomnij o dobrym sygnale w Livebox-ie

To badziew od TP-sa

Jak chcesz mieć sygnał ok w domku musisz niestety zainwestować jakieś 120 zł w ruter z prawdziwego zdarzenia

Ja nie chce mieć jakiegoś super, hiper, extra. Po prostu ,żeby nie kickowalo - wifi nie traciło łączności.

Jakieś propozycje? ;>

Zapomnij o sygnale na LB, jeżeli nie jesteś zmuszony do korzystania z LB to odrazu oddawaj i kup coś na własność i z prawdziwego zdarzenia z wymienną antenką i odrazu 12dbi patyka.

Sygnał idzie w linii prostej nie bawi się w jakieś intuicyjne latanie między przeszkodami-nie te czasy, może kiedyś.

Nie napisałeś czy to masz na PC czy laptopie, jeżeli na PC to móglbyś do niego panelik 8-12dbi kupić i wycelować w LB ale raz to praktycznie niepotrzebne bo i tak nie wiadomo jakby chodziło skoro LB kiepsko sieje sygnałem.

Jeżeli laptop to właściwie tylko wymiana LB na router i antenke do routera 12dbi patyka.

W pewnym sensie jestem zmuszony do korzystanie z LB - niestety. W laptopie to looz, z nim zejdę na dół jak coś ,ale bardziej mi zależy na PC.

Skoro PC to tam masz zapewne na PCI i zawsze jest wyjście na antenkę :slight_smile: Kup jak napisałem wyżej jakiegoś dobrego panela 8-12dbi np. z interline.pl, netcomp panel ma to do siebie że ma szeroki kąt promieniowania więc nie będziesz musiał specjalnie jej ustawiać :stuck_out_tongue: Wycelujesz w LB i zostawisz.

Dzięki wielkie za jakaś alternatywę. Po pytam się trochę i po czytam o tym. No i mam nadzieję ,że pomoże.

thx

@edit

Nie wiece ile to może kosztowa ±? Wiem ,że to zależy od jakości … i tym podobnym czynnikom ,ale taką cenę orientacyjną ,żebym wiedział ile muszę kasy wydać ;p