Livebox+ własna karta WI FI problem

Witam posiadam Liveboxa i chcialem go podlacyzc pod karte SENAO-SUB-362-ETSI. Jednak wcale nie moge zlapac sieci. Kupilem ta karte poniewaz adapter od neostrady rowniez nic nie wykrywal. Mam jeden komputer podlaczony przez kabel. Drugi jest oddalony od rotuera o jakies 25m. Czy moze byc tak ze nie moge zlapac zasiegu?? Moze cos zle konfiguruje? Prosze o opis konfiguracji dodatkowej karty.

podaj konfigurację obu komputerów jaką zrobiłeś, skąd mamy wiedzieć jak to konfigurowałeś?

na pierwszym kompie mam zainstalowane wszystko z plytki liveboxa. NA drugim (tym ktory ma byc bezprzewodowy) zainstalowalem program od odbiornika, ktory kupilem. Wpisalem w niego klucz z pudelka od routera. Jednak nie wyszukuje sieci…

wszystko na temat :smiley:

zasieg liveboxa to około 10 metrów ;/ ;/ ;/

czyli pozamiatane?? hmmm… Dziwne jest tylko to ze na laptopie z tej samej odleglosci lapie sygnal… I to adapter od neostardy.

poczytaj: http://www.tp.pl/prt/pl/mam_pytanie/int … ?_a=553109

a sprawdź moc sygnału i jakość łącza…

u mnie na wbudowanym w laptopa wifi max sieca ok 7 metrów przez sciane karton gipa

mozesz mi powiedziec jak to sprawdzic? nie za bardzo sie w tym orietuje…

ściągnij darmowy program NetworkStumbler, zainstaluj go na komputerze, który otrzymuje bezprzewodowo internet i na swoim kanale /nazwie sieci /sprawdź poziom sygnału.

a może wciśnij przycisk REG na spodzie liveboxa ? :mrgreen: