Livebox z TV problem!

Nie wiem gdzie to napisać, więc piszę tutaj bo ma to trochę wspólnego z liveboxem. Na przedłużenie umowy z neostradą dostałem telewizję satelitarną. No i wszystko podłączyłem wg. instrukcji itd… i gra gitarka odpaliło się na tv piękne menu, no i do dzieła krok po kroku aż nadszedł ostatni krok, czyli wyszukiwanie programów. No i co? no i 100% a znalezionych 0 programów, po czym wyskakuje na tv informacja, że niby Ustawienia anteny jest nieodpowiednie lub odbiór kanałów utrudniony przez warunki pogodowe (no tak huragan szaleje nad moim miastem :stuck_out_tongue: żart). No to dobra, chyba wiem o co chodzi. Na instrukcji było napisane iż kabel od satelity mam umieścić w gniazdku podpisanym SAT. Ja niestety tak nie zrobiłem bo ten kabel nie chciał tam wejść:P, no więc podłączyłem go do innego gniazda, gdzie pięknie pasował :P. No dobra, ale wcześniej miałem cyfrowy polsat i ten kabel też nie podłączyłem do gniazdka SAT(bo tam nie pasował) tylko innego. I wszystko pięknie działało. Więc czym to może być spowodowane? Poniżej screeny z konfiguracji.

http://www.welovecss.pl/s1.jpg

http://www.welovecss.pl/s2.jpg

http://www.welovecss.pl/s3.jpg

Do gniazda sat wpinasz kabel od satelity innej możliwości nie ma.

Jeśli podłączasz antenę z której odbierałeś Polsat, powinno działać. Najlepiej byłoby załatwić jakiś tuner FTA albo jakiejkolwiek platformy cyfrowej i na nim sprawdzić, czy w ogóle w gniazdku jest sygnał z satelity Hot Bird (jeśli nie, to może być wina ustawienia anteny, kabla, konwertera).

Antena satelitarna powinna być podłączona do gniazda SAT. RF IN i IF OUT to jest przelotka modulatora, która umożliwia podłączenie dekodera do instalacji TV naziemnej (żeby kanał włączony na dekoderze można było oglądać na wszystkich TV w domu).

Kabel od anteny satelitarnej wpinasz pod wejście SAT ! :smiley:

Acz kol-wiek miałem fajna sytuację gdzie Dekoder TP nie łapał sygnału z anteny(brak sygnału) na innym dekoderze sygnał był :o

Podłączyłem Dekoder TP pod inną antenę zainstalowałem programy, i programy odbierały na tej 1 antenie ale siłe sygnału pokazywał BRAK heheh :smiley:

Po TP możesz się spodziewać wszystkiego

PS: Gniazdo RF OUT może też służyć do podłączenia starszego TV które nie ma Wejścia AV Pod dekoder TP Lub jak to wyżej napisał jako przelotka TV kablowej lub naziemnej analogowej :slight_smile:

a jaką opcję TV wziąłeś?

ostatnio wpadło mi w oko info

że w TP wprowadzili jakiej szybsze opcje

telewizji z neo 6,10 i 20mb/s, jestem ciekaw jak to działa

Ale skąd wziołeś taką końcówkę na kablu od konwertera ? Nie dziwota że potem nie może wejść do gniazda SAT. Albo też próbujesz podpiąć do tunera antene telewizyjną która taką końcówkę posiada jak twoja.

Tak więc do sklepu RTV i poproś o wtyk kabla od podłączenia czaszy satelitarnej do tunera, jeśli tak powiesz każdy sprzedawca powinien wiedzieć oco chodzi. Ale taki wtyk już powinieneś widzieć bo jest identyczny z drugiej strony kabla przy konwerterze.

Ten wtyk nazywa się F.

Może kolega chce podłączyć sygnał z TV naziemnej do tunera satelitarnego :slight_smile:

Choć pewnie w tej instalacji jest i sygnał satelitarny.